6 Ayda 60 Bin Yolcu Otobüsü

6 Ayda 60 Bin Yolcu Otobüsü

Konya Şehirler Arası Otobüs Terminali?ne 6 ayda 60 bin yolcu otobüsünün giriş yaptığı bildirildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Otogar Şube Müdürlüğü 2003 yılı 6 aylık çalışma raporunu açıkladı.

Büyükşehir Belediyesi Garajlar Şube Müdürü Ömer Lütfi Ersöz, geçtiğimiz yılın ilk altı ayında 55 bin yolcu otobüsünün Konya Otogarına giriş yaptığını, 2003 yılının ilk altı ayında ise bu rakamın 60 binlere ulaştığını kaydetti.

Ersöz, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, '2002 yılı sonunda Konya Şehirleri Arası Terminalimize giriş yapan yolcu otobüsü toplam 120 bin. Bu yıl sonunda hedeflenen araç sayısı ise 130 bin. 2002 yılı içerisinde giriş yapan araçlardan alınan hasılat 700 milyarken 2003 yılı sonunda hedeflenen hasılat bedeli ise 1.5 Trilyon.

Yeni uygulamaya geçirdiğimiz ücretsiz tramvay hattı otobüs seferleri ve gece 24 ' 06 saatleri arasında şehir merkezi otogar arası düzenlenen seferlerin de bunda katkısı çok. Nitekim otobüs firmalarımız, yaptığımız toplantılarda uygulamalardan son derece memnun kaldıklarını belirttiler. Ayrıca otogarımızın etrafındaki yeşillendirme çalışmalarımız ile bu alanı daha nezih bir ortama çevirdik. Verilen bu hizmetten sadece yolcularımız yararlanmıyor tabi ki. Otogar civarı sakinleri de özellikle akşam saatlerinde bu alanlarda günün stresini atıyor. Yolcularımız da çalışmalarımızdan memnun kaldıklarını her zaman bizlere iletmekteler. Bizler de gelen istekler doğrultusunda çalışmalarımızı büyük bir şevkle sürdürmekteyiz' dedi.

haber : Mehmet Yaşa

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;