4'üncü Yılında Başkan Akyürek'e İki Ödül Birden

4'üncü Yılında Başkan Akyürek'e İki Ödül Birden

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kanal 7 Televizyonu Türksoy'la İpekyolu Programı ve Uluslar Arası Ekonomi Dergisi First Business ile Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi tarafından yılın Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Ödülünü 22'inci dönem TBMM Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç'ın elinden alan Başkan Akyürek, kazanılan ödüllerin sorumlulukları artırdığını belirterek teşekkür etti. Arınç da Konya'nın Türkiye'nin yüz akı olduğunu belirterek, hizmetleri nedeniyle Başkan Akyürek'e teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kanal 7 Televizyonu’nda yayınlanan Türksoy’la İpekyolu Programı ve Uluslar Arası Ekonomi Dergisi First Business ile Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi tarafından yılın Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

Türksoy’la İpekyolu Programı ve First Business Dergisi’nin “Zirvedekiler” ödülleri, İstanbul Ceylan İntercontinental Otel’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törene 22’inci dönem TBMM Başkanı Bülent Arınç, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, RTÜK Başkanı Dr. Zahid Akman, CHP Milletvekili Ensar Öğüt ile sanat, siyaset, yerel yönetim, bürokrasi, ekonomi ve medya dünyasından davetliler ile başta Türk dünyası olmak üzere 20’ye yakın ülkeden davetliler katıldı.

Türksoy''la İpekyolu Genel Yayın Yönetmeni ve First Business Dergisi İmtiyaz Sahibi Seyfullah Türksoy, ödüllerin çok titiz bir değerlendirme sürecinden sonra belirlendiğini vurgulayarak, “Programlarımızla ve dergimizle Türk dünyasının dilde, fikirde, işte birlik idealine hizmet edebiliyorsak ne mutlu bize” dedi.

Türk dünyasından esintilerin yer aldığı gecede, Azerbaycanlı şair Gülaye Şınıklı şiiriyle, Aşık Sevil ise sazı ve sözüyle konuklara seslendi. Yeşilçam filmlerinin unutulmaz solisti emektar ses sanatçısı Belkız Özener ise birbirinden güzel nostaljik şarkılarıyla geceye ayrı bir renk kattı.

YILIN BELEDİYE BAŞKANI AKYÜREK

Törende ''''Yılın Büyükşehir Belediye Başkanı'''' ödülünü 22’inci dönem TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın elinden alan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, belediye başkanlarının hizmetin lokomotifi konumunda olduklarını kaydederek, gerçekleştirilen çabaların insan sevgisi ve hizmete önem vermekten kaynaklandığını söyledi. Türk dünyası ile ülkemiz arasında köprü vazifesi gören First Business Dergisi yöneticilerine teşekkür eden Başkan Akyürek, kazanılan ödüllerin sorumluluklarını artırdığını belirterek, teşekkür etti.

KONYA, TÜRKİYE’NİN YÜZ AKI

TBMM Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç da, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’nin yüz aklarından biri olduğunu ifade ederek, “Konya, gerçekten yaşanacak bir şehir. Her geçen gün güzel hizmetler alıyor. Konya; sanayisi, tarımı, şehircilik hizmetleri ile bugüne kadar çok güzel adımlar attı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i ve hizmetlerinden dolayı önceki belediye başkanlarını kutluyorum” dedi.

Bu yıl 3''üncüsü gerçekleştirilen ''''Zirvedekiler 2007''''de ''''Yılın Devlet Adamı'''' ödülünü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül adına Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Nadir Alparslan alırken; ''''Türk Dünyası Hizmet Ödülü''''ne Gagauz Yeri Özerk Bölgesi Cumhurbaşkanı Mihail Formozal, ''''Yılın Bakanı'''' ödülüne Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, ''''Yılın Meslek Örgütü'''' ödülüne TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ''''Türk Sanatına Hizmet Onur Ödülü''''ne sinema oyuncusu Hülya Koçyiğit, ''''Yılın Bürokratı'''' ödülüne RTÜK Başkanı Zahid Akman layık görüldü.

YEREL YÖNETİMLER DERGİSİ ÖDÜL TÖRENİ

Öte yandan, aynı gün Ankara Mamak Kültür Merkezi’nde Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi tarafından düzenlenen “Yılın Yerel Yöneticileri” ödül törenine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen katıldı. 280 bin kişinin oyuyla belirlenen anket sonucu, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 2007 Mevlâna Yılı etkinlikleri kapsamında yapılan tanıtım faaliyetleri nedeniyle “Yılın Büyükşehir Belediye Başkanı” ödülüne layık görüldü. Ödülü Başkan Akyürek adına Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen aldı.

First Business Dergisi ''''Zirvedekiler 2007''''de ödül alanların isimleri şöyle:

1-Yılın Devlet Adamı-Abdullah Gül (Cumhurbaşkanı)

2- Türk Dünyası Hizmet Ödülü-Mihail Formuzal (Gagauzya Cumhurbaşkanı)

3- Yılın Bakanı-Mehmet Ali Şahin (Adalet Bakanı)

4 - Kazakistan’da Yılın İşadamı-Zülküf Ceylan (Ceylan Grup Yönetim Kurulu Başkanı)

5-Türk Sanatına Hizmet Onur Ödülü-Hülya Koçyiğit (Sinema Oyuncusu ve Devlet Sanatçısı) 6- Yılın Meslek Örgütü-TOBB (Rıfat Hisarcıklıoğlu – Yön. Kur. Bşk.)

7- Yılın Büyükşehir Belediye Başkanı-Tahir Akyürek (Konya Büyükşehir Belediye Başkanı)

8- Türk Dünyasına ve Türk Kültürüne Hizmet Ödülü-Turgut Altınok (Keçiören Belediye

Başkanı)

9- Türk Dünyasında Yılın Diplomatı-Dr. Eldar Hasanov (Azerbaycan Romanya Büyükelçisi)

10 - Yılın Bürokratı-Dr. Zahid Akman (RTÜK Başkanı)

11 - İstanbul’da Yılın Belediye Başkanı-Aziz Yeniay (Küçükçekmece Belediye Başkanı)

12 – Anadolu’da Yılın Belediye Başkanı-Ali inci (Hendek Belediye Başkanı)

13- Türk Dünyası’na ve Türk Kültürü’ne Hizmet Ödülü-İsmail Ömerov (Azerbaycan İçtimai TV Başkanı)

14 - Almanya’da Yılın İş Adamı-Mustafa Baklan (Baktat Yönetim kurulu Başkanı)

15- Türk Dünyasına ve Türk Kültürüne Hizmet Ödülü-Burhanettin Kocamaz (Tarsus Belediye Başkanı)

16- Türk Dünyasına ve Türk Kültürüne Hizmet Ödülü-Recep Altepe (Osmangazi Belediye Başkanı)

17 - Rusya’da Yılın İş Adamı-Mustafa Çalkan (Çalkan Şirketler Grubu Başkanı)

18- Türk Dünyası’na ve Türk Kültürü’ne Hizmet Ödülü-Prof.dr. Şemsettin Hacıyev (Azerbaycan Milletvekili)

19 - Romanya’da Yılın İş Adamı-Fevzi Albayrak (Efe Class Yönetim Kurulu Başkanı)

20 - Markalı İhracatta Yılın İş Adamı-Selçuk Atalay ( Olivos Gıda ve Yağ Sanayi Yön.Kur.Bşk.)

21 – Hollanda’da Yılın İş Adamı-Turgut Torunoğulları Edelstaal Group Yön. Kur. Bşk.)

22 – Yılın Başarılı Konut Projesi Ödülü-A-Z YAPI (Zeki Keleş – Yön. Kur. Bşk.)

23 - Otomotiv Sektöründe Yılın Firması-Meydan Grup (Ömer Faruk Meydan – Yön. Kur. Bşk.)

24 - Üretim Kalite Ödülü-Taha Bayrak Grup (Şahin Bayrak - Yönetim Kurulu Başkanı)

25 - Turizm Sektöründe Yılın Kuruluşu-Bera Alanya Otel (Kombassan Holding - Yücel Yavuz Genel Md.)

26 - Tekstil Sektöründe Yılın Firması-Motif Triko (Türesin Anık - Yönetim Kurulu Başkanı)

27 - Gıda Sektöründe Kalite Ödülü-Gür Catering (Bayram Gür Yön. Kur. Bşk.)

28 - Sağlık Sektöründe Yılın Kuruluşu-Avrasya Hospital (Dr. Hüseyin Urlu Yön.Kur.Bşk.)

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;