42 Günde 42 Bin Öğrenciye Seminer

42 Günde 42 Bin Öğrenciye Seminer

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü’nün (SAMM) kentlilik bilincini artırmak ve kent kültürünü yaşatmak amacıyla başlattığı eğitim seminerleri devam ediyor.

42 günde 42 bin öğrenciye eğitim semineri yoğun bir ilgiyle sürüyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü’nün (SAMM) kentlilik bilincini artırmak ve kent kültürünü yaşatmak amacıyla başlattığı eğitim seminerleri devam ediyor. Konevi Kültür Merkezi’nde yapılan programa Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İl Çevre ve Orman Müdürü Nuri Kunt, Selçuk Üniversitesi Öğretim Görevlileri, Yaşar Doğu, İzzetbey, Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu, Hasan Ali Yüce, İbrahim Polat, Ahmet Haşhaş İlköğretim Okulu öğrenci ve yöneticileri ve belediye çalışanları katıldı.

Örgencilerin çevre duyarlılığını artırmak amacıyla hazırlanan tiyatro gösterisiyle başlayan seminerde örgenciler hoşça vakit geçirdiler.

Tiyatro gösterisi sonrası söz alan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, birçok alanda Türkiye’nin örnek şehri Konya’nın Türkiye’de bir ilki daha başararak Sosyal Araştırmalar Merkezi’ni kurduğunu belirtti. Kent kültürünün arttırılması ve Kentlilik bilinci eğitiminin verilmesi için her gün ilköğretim öğrencileri başta olmak üzere birçok kesime seminer düzenlendiğini hatırlatan Başkan Akyürek, çalışmanın 5 yıl boyunca süreceğini bildirdi. Broşür, billboard, afiş, kısa metrajlı filimler yapılarak her alanda kent kültürünün kısa zamanda şehrimizde yaşayanlara verileceğini belirten Başkan Akyürek, yapılan çalışmalarla akraba, eş dost ve komşuluk gibi ilişkilerin güçlendirileceğini kaydetti. Konya’nın her alanda Türkiye’ye örnek olacağını kaydeden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yapılan belediyecilik çalışmaları hakkında da öğrencilere bilgi verdi. Programa katılan öğrenciler Başkan Tahir Akyürek’e yoğun ilgi gösterdi.

Seminerin ikinci bölümünde ise S.Ü. Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mustafa Pehlivan öğrencilere birebir uygulamalı eğitim verdi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;