40 Farklı Tasarımdan Oluşan Hoşgörü Sergisi Açıldı

40 Farklı Tasarımdan Oluşan Hoşgörü Sergisi Açıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi, Favori Altın ve Özboyacı Altın tarafından hazırlanan 40 farklı tasarımdan oluşan Hoşgörü Sergisi'nin açılışı yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Mevlâna Yılı etkinliklerine her kesimin sahip çıkmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Favori Altın ve Özboyacı Altın tarafından 2007 Mevlâna Yılı dolayısıyla düzenlenen Hoşgörü Sergisi'nin açılışı yapıldı.

Mevlâna Kültür Merkezi'nde düzenlenen serginin açılışına, firma temsilcileri ve davetliler ile birlikte Hazreti Mevlâna ve Ailesi'nin temsili karşılama töreni için Konya'da bulunan sanatçılar da katıldı.

Açılışta konuşan Özboyacı Altın'ın sahibi Ziya Özboyacı, çok özel hazırlanan eserlerin büyük ilgi göreceğine inandığını söyledi. Favori Altın Yönetim Kurulu Selami Özen ise, 2007'nin Mevlâna Yılı olmasının ardından firma olarak yapılan çalışmalara katkıda bulunmak üzere 40 farklı tasarım hazırladıklarını ifade ederek, koleksiyonun Konya'da sergileniyor olmasının kendileri için mutluluk verici olduğunu kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, Mevlâna Yılı etkinliklerinin yoğun olarak devam ettiğini belirterek, 'Bugün dünya ve ülke gündeminde farklı tartışmalar var. Biz ise, Hazreti Mevlâna ile ilgili bir gündemi yaşıyoruz. Bunun anlamı sevgiyi, barışı, kardeşliği, hoşgörüyü yaşıyoruz demektir. Herkese ve her kesime bu mesajların ulaşmasını sağlamamız gerekiyor. Herkesin buna ihtiyacı var' dedi.

Mevlâna Yılı etkinlikleri herkesin sahip çıkmasını istediklerini ve bunun da gerçekleştiğini vurgulayan Başkan Akyürek, serginin kültür ve sanat hayatına katkısı olacağını ifade etti.

Serginin açılışına katılan ünlü sanatçılar Cüneyt Arkın, Hülya Koçyiğit, Yusuf Sezgin, Cem Kurtoğlu ve Sacit Onan da, koleksiyonu çok beğendiklerini ifade ederek, Konya'da bulunmaktan mutlu olduklarını dile getirdiler.

12 Mayıs tarihine kadar açık kalacak sergide, semazen sikkelerinden yüzükler, Mevlâna tuğrasından taşlı kolye uçları ve broşlar, semazen figüründen kolye, küpe ve bileklikler yer alıyor.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;