4. Konya Belediye İhtiyaçları Fuarı Büyük İlgi Gördü

4. Konya Belediye İhtiyaçları Fuarı Büyük İlgi Gördü

Konya Belediyeler Birliği tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Konya Belediye İhtiyaçları'nı 4 günde yerli ve yabancı yaklaşık 12 bin kişi ziyaret etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, fuarın Dünya Tarihi Şehirler Konferansı ile aynı zamanda açılmasının şehre farklı bir canlılık getirdiğini söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Belediyeler Birliği ve TÜYAP Fuarcılık tarafından 11-14 Haziran 2008 tarihleri arasında düzenlenen 4. Konya Belediye İhtiyaçları Fuarı büyük ilgi gördü.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, Genel Sekreter Yardımcıları Abdülmelik Ötegen ve Süleyman Şenol Aydın ile fuardaki stantları gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Son yıllarda ulusal ve uluslararası birçok toplantıya ev sahipliği yapan Konya’nın bir dünya markası olması için gayret gösterdiğini belirten Başkan Akyürek, bunun en son örneğinin de Dünya Tarihi Şehirler Konferansı olduğunu ifade etti. 4. Konya Belediye İhtiyaçları Fuarı’nın da Dünya Tarihi Şehirler Konferansı ile aynı zamanda açılmasının şehre farklı bir canlılık getirdiğini vurgulayan Başkan Akyürek, şehir ekonomisine ve belediyelere katkı sağlayan fuara Türkiye’den 4’ü Büyükşehir Belediyesi olmak üzere 35 belediye ile birlikte yerli ve yabancı 70’in üzerinde firmanın katıldığını söyledi. Fuarı Dünya Tarihi Şehirler Birliği Başkanı Daisaku Kadokawa ile birlikte diğer yabancı konukların da gezdiğini hatırlatan Başkan Akyürek, fuarı 4 günde yerli ve yabancı yaklaşık 12 bin kişinin ziyaret ettiğini söyledi.

BÜYÜKŞEHİR STANDI FARKLILIĞI İLE DİKKAT ÇEKTİ

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi''nin fuarda kurduğu stant ile KOMEK ürünlerinin sergilendiği stant ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Büyükşehir Belediyesi''nin yatırımları ve projelerin sergilendiği stantta, özel olarak yapılan zemin kaplaması ve fotoğraflar dikkat çekti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;