30 Yeni Otobüs Hizmete Girdi

30 Yeni Otobüs Hizmete Girdi

Konya Büyükşehir Belediyesi, otobüs filosunu 5 yılda yeniledi. Son olarak alınan 30 yeni otobüs törenle hizmete girdi. Törende konuşan Başkan Mustafa Özkafa, ekonomik krizlere rağmen nasıl yatırım yaptıklarının sırrını açıklarken, 'Biz her dönem yatırım yapmaya devam ettik. Çünkü bizim hiç kimseye borcumuz yok. Bizim paramız faize gitmiyor' dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan 20 solo yeşil motorlu, 10 körüklü Mercedes marka otobüsler törenle hizmete girdi. Büyükşehir Belediye binası önünde gerçekleştirilen törene Başkan Mustafa Özkafa, Meram Belediye Başkanı Mustafa Özkan, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Şen, SP Selçuklu Belediye Başkan Adayı Lütfi Yalman, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, sendika temsilcileri, muhtarlar, meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan sivil toplum kuruluş temsilcileri, Başkan Mustafa Özkafa'ya yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür ederken, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımlarıyla diğer illere örnek olmasının memnuniyet verici olduğu belirti.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Özkan, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Şen ve SP Selçuklu Belediye Başkan Adayı Lütfi Yalman ise konuşmalarında Büyükşehir Belediyesi'ne yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Başkanlar, ahenk içinde yürütülen çalışmaların şehrin kalkınmasını ve gelişmesini sağladığını belirterek, bu ahenk ve birliğin 28 Mart yerel seçimlerinden sonrada devam edeceği inancında olduklarını belirtti. Başkanlar, yeni alınan otobüslerin Konya'ya hayırlı olmasını diledi.

'Hizmetlerimizi halkımızın desteği ile gerçekleştiriyoruz' diyerek konuşmasına başlayan Başkan Özkafa, '5 yıl önce Büyükşehir Belediyesi'nde göreve başladığımızda otobüs filomuzun büyük bir bölümü 1960 ve 1970 model otobüslerden oluşuyordu. Her yönüyle diğer illere örnek olmayı başarmış bir şehirde bu tür otobüslerle hizmet vermenin doğru olmadığı kararına vardık. Halkımızın da AB üyesi ülkelerde olduğu gibi son model ve daha konforlu otobüslerle seyahat etme hakları vardır. Yaptığımız planlı çalışmalar sonunda 5 yılda 100 yeni otobüs alarak otobüs filomuzun büyük bir bölümünü yeniledik. Mevcut eski otobüslerimizi de kendi personelimiz ve atölyelerimizde revize ederek yenileştirdik. Bizden önce en son alınan otobüsler borçlanarak alındığından dolayı yüksek rakamlara alınmıştı. Biz bunun tersini yaparak aldığımız tüm otobüslerin parasını peşin ödeyerek yarı fiyatına aldık. Türkiye'nin en güvenli, rahat ve ucuz toplu ulaşım hizmetini veriyoruz. İstanbul'da bir bilet, bir milyon lira, Ankara'da 800 bin lirayken şehrimizde el kart kullanan bir sivil bilet 400 bin lira, öğrenci bileti ise 333 bin liradır. Toplu ulaşıma yaptığımız yatırım diğer tüm illere örnek olmuştur. Hizmet üretmemizin, borçsuz oluşumuzun tek sırrı vardır. Bizim hiç kimseye borcumuz yok. Faize giden paramız yok. Rantiyecilere peşkeş çekilmiş bir tek hizmetimiz yok. Hizmet üretmekte, halkımıza en iyi hizmeti vermekte, en ekonomik hizmeti getirmekte bizim işimiz. Yeni alınan otobüslerin hayırlı olmasını diliyorum.' dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;