30 Bin Tarihi Kitap Sergileniyor

30 Bin Tarihi Kitap Sergileniyor

Kütüphane haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Konya Büyükşehir Belediyesi 'Geçmişten Günümüze Konya' isimli sergide 30 bin tarihi kitabı kitap severlerle buluşturuyor.

29 Mart 2 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen Dünya Kütüphane Haftası kutlama etkinlikleri başladı. Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'na bağlı Koyunoğlu Müzesi'nde 'Geçmişten Günümüze Konya' isimli sergi ile açılışı yapılan Kütüphane Haftası etkinlikleri programına Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, KOSKİ Genel Müdürü Yafes Yüzügüldü, Belediye birim amirleri ve öğrenciler katıldı.

Programın açış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediyesi Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanı M. Atilla Şirin, Dünya Kütüphane Haftası'nı medeniyet ve kültür başkenti Konya'da 30 bine yakın tarihi kitabı kitabı ve vesikayı kamuoyuna açarak kutladıklarını bildirdi.

Medeniyetlere beşiklik yapmış Konya'nın yayınladığı eserlerle de dününü bugününe anımsattığını bildiren İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, Büyükşehir Belediyesinin böyle organizasyonlara ev yapmasından dolayı memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Büyükşehir Belediyesine ait Koyunoğlu Müzesi'nde 41. Haftası kutlanan Kütüphane Haftası münasebetiyle düzenlenen 'Geçmişten Günümüze Konya' isimli serginin açılışının kültürel yayınlara hayırlı olmasını dileyen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, Konya'nın bir kültür şehri olduğunu bildirdi. Başta Hz. Mevlana olmak üzere bir çok alimin Konya'dan insanlığa çağrı yaptığını kaydeden Okur, yayınlanan eserleri tüm insanlığa yönelik olduğunu ve büyük bir ilgi ile kendini okutturduğunu bildirdi. Osmanlılara ait eserlerin sergide yer aldığını ifade eden Genel Sekreter Haşmet Okur, sergide yer alan Konya ve yöresine ait tanıtım kitaplarının birer antika özelliği taşıdığını kaydetti. Okur, özellikle gençlerin büyük ilgi ile gezeceğine inandığı serginin hayırlı olmasını diledi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;