30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

Türk tarihine altın harflerle yazılmış olan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 83. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve heyecanını millet olarak birlikte yaşamaktayız. Halkımız bu bağımsızlık mücadelesi ile kendisini tarihten silmeye çalışanlara en iyi cevabı vermiş, yeni Türk Devleti'nin de temellerini atmıştır.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Zaferi Bayramı'nın 83. yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, mesajında şu görüşlere yer verdi:

'Türk tarihine altın harflerle yazılmış olan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 83. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve heyecanını millet olarak birlikte yaşamaktayız. Halkımız bu bağımsızlık mücadelesi ile kendisini tarihten silmeye çalışanlara en iyi cevabı vermiş, yeni Türk Devleti'nin de temellerini atmıştır.

Türk tarihinin en önemli dönüm noktası olan bu zafer, Türk milleti ve onun kahraman ordusunun; milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde sürdürdüğü özgürlük mücadelesidir. Düşmanları tarafından toprakları işgal edilmiş, yıllarca devam eden savaşlar neticesinde bütün kaynakları tükenmiş bir imparatorluğun yıkıntılarından, tüm dünya uluslarına örnek olacak bir zafere giden yolda milli bir devlet ve kahraman bir ordu çıkarmayı başararak, Anadolu'daki yüzlerce yıllık Türk varlığını silmek isteyenlere 30 Ağustos 1922 tarihinde büyük bir ders vermiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle; bize bu büyük zaferi kazandıran, vatanı ve milleti için seve seve canlarını feda eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi anarken, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunarım. Kahraman Türk Ordumuzun ve tüm ülkemiz insanının bu kutlu gününü tebrik ediyor; ülkemizde kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularının sağlamlaştırılması için bu anlamlı günün bir vesile olmasını diliyorum'

Basın Kuruluşları için;