3. Belediye İhtiyaçları Fuarı Açılıyor

3. Belediye İhtiyaçları Fuarı Açılıyor

7-10 Haziran 2007 tarihleri arasında düzenlenecek 3. Konya Belediye İhtiyaçları Fuarı ile ilgili basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, son yıllarda düzenlenen fuarlarla Konya'nın fuarlar şehri haline geldiğini belirterek, fuarların Konya'nın tanıtımına katkı sağladığını ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Belediyeler Birliği ve TÜYAP Fuarcılık tarafından 7-10 Haziran 2007 tarihleri arasında düzenlenecek 3. Konya Belediye İhtiyaçları Fuarı ile ilgili basın toplantısı düzenlendi.

Rixos Otel'de düzenlenen basın toplantısında fuar ile ilgili bilgi veren TÜYAP Konya Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, 9 ülkeden 132 firma, firma temsilcileri ve belediyelerin katılımıyla gerçekleşecek fuara geçen yıl 12 bin ziyaretçinin katıldığını vurguladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, son yıllarda düzenlenen fuarlarla Konya'nın fuarlar şehri haline geldiğini belirterek, fuarların Konya'nın tanıtımına katkı sağladığını ifade etti. Bu yıl düzenlenen fuarlara katılımın yüksek olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, Belediye İhtiyaçları Fuarı'nın hem belediyeler arası diyaloğu sağladığını, hem de ülkemizdeki kalkınmaya katkı sağladığını söyledi. Firmalar ile belediyelerin bir araya geleceği fuara yurt içi ve yurtdışından 132 firmanın yanı sıra Türkiye genelinden 300 belediyenin de katılacağını vurguladı.

2007'nin Mevlâna Yılı olması nedeniyle Belediye İhtiyaçları Fuarı kapsamında Mevlâna'nın Günümüze Bıraktığı Miras konulu sempozyum düzenleneceğini kaydeden Başkan Akyürek, fuara Konya halkını davet etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;