3 Aralık Dünya Özürlüler Günü

3 Aralık Dünya Özürlüler Günü

Sivil Toplum Kuruluşları 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek?i ziyaret etti. Başkan Akyürek, sosyal belediyecilik uygulamalarının şehirde yaşam koşullarını herkes için en iyiye taşımak amacıyla gerçekleştirildiğini belirterek, toplumun yüzde 10?nu aşan engellilere yönelik düzenleme çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.

Ziyarete Türkiye Sakatlar Dernek Başkanı Ahmet Mıhçı, Türkiye Spastik Engellileri Araştırma ve Geliştirme Derneği Genel Başkanlığı adına Beyza Çiltaş, KONEVİ İşitme Engelliler İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Dede Ali Şenel, Merkez Eğitim Uygulama Okulu Müdür Yardımcısı Hikmet Demirel, Sağır ve Dilsizler Derneği Başkanı Yılmaz Öz Işık, Görme Engelliler İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Hüsnü Nallı, Yeryüzü Melekleri ve Umut Çocukları Koruma Derneği Başkanı Ferda Okur, Yeryüzü Melekleri Koruma Derneği Başkanı Fatma Menekşe, Kamu Yararına Görmeyenleri Koruma Derneği adına Süleyman Doğan, Okul temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Engelli öğrenciler, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'ten şehir içi toplu ulaşım araçlarına binmekte sıkıntı çektiklerini, toplu ulaşım araçlarının engelli vatandaşların da kullanabileceği şekilde düzenlenmesini istedi. Öğrenciler, ayrıca işitme engelliler için de toplu ulaşım araçları duraklarına ses sistemi konularak hangi aracın geldiğini ve nereye gideceğinin anons edilmesini talep ettiler.

Sivil toplum Kuruluşları Temsilcileri, Başkan Tahir Akyürek'e kendilerine gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederek, yapılan projelerle kendilerinin unutulmadığını görmenin tüm engelliler için sevinç kaynağı olduğunu açıkladı. Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, Büyükşehir Belediyesi'nin engelliler için başlattığı ve yaptığı çalışmaların diğer illere de örnek olduğunu ifade ettiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Tahir Akyürek, toplumun yüzde 10'nu aşan engelli vatandaşın bulunduğunu hatırlatarak, yaptıkları tüm çalışmalarda engelli vatandaşları da düşündüklerini ve engellilerin şehirde daha rahat yaşamalarını sağlamak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade etti. Başkan Akyürek, kendisinden talep edilen hususların projelendirilmesi için ilgili birim amirlerine ileteceğini ve söz konusu isteklerle ilgili araştırmayı hemen yaptıracağını söyledi.

Başkan Akyürek, kendisini ziyarete gelen Sivil toplum Kuruluşları temsilcileri ile öğrencilere Büyükşehir Belediyesi yayınlarından hediye ederek teşekkür etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;