29 Ekim'de Konya'da Onbinlerce Bayrak Dalgalanacak

29 Ekim'de Konya'da Onbinlerce Bayrak Dalgalanacak

Konya Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet'in ilanının 83'üncü yılı nedeniyle şehir genelini bayraklarla donatıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, rengini şehitlerimizin kanından alan bayrakların, Konya'dan tüm dünyaya bağımsızlık, hürriyet ve insanların kendi iradeleri ile kendi değerlerine sahip çıkmasının mesajını vereceğini söyledi.

Cumhuriyet'in ilanının 83'üncü yılına şehir genelinde çeşitli etkinliklerle hazırlanan Konya Büyükşehir Belediyesi, şehrin ana arterlerini Türk bayrakları ile donatıp vatandaşlara onbinlerce bayrak dağıttı.

Cumhuriyet Bayramı öncesi Anıt alanında resmi törenlerin daha geniş bir alanda kutlanması için yapılan düzenlemeleri yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Anıt alanının resmi törenlerde güzel olması için asfalt ve bordürlerin yenilendiğini, çevre düzenlemesi yapıldığını belirterek, Konya'nın bu yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na büyük bir coşku ile hazırlandığını vurguladı.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde şehir genelinde ana arterlere bayraklar asıldığını ve vatandaşlara bayrak dağıtıldığını ifade eden Başkan Akyürek, 'Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlara onbinlerce bayrak dağıttık. Şimdi vatandaşlarımızın o bayrakları evlerine ve işyerlerine asmalarını istiyoruz. Cumhuriyet Bayramı'nda şehrimizde onbinlerce bayrak dalgalansın. Rengini şehitlerimizin kanından alan, milletimizi temsil eden, gurur duyduğumuz şanlı bayrağımız ile şehrimizden tüm dünyaya, bağımsızlık, hürriyet, insanların kendi iradeleri ile kendi değerlerine sahip çıkmasının mesajını vermiş olacağız' dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;