29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Cumhuriyet'in 84. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. İstiklal Harbi ile Cumhuriyet'i var eden Türk milletinin pek çok millete ilham kaynağı olduğunu söyleyen Başkan Akyürek, milletimizin karşılaştığı tüm sorunları cumhuriyete olan bağlılıklarıyla, birlik ve beraberliğe ödün vermemeleriyle aştığını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Cumhuriyet’in 84. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Akyürek, mesajında şu görüşlere yer verdi.

“Bağımsızlık, hürriyet ve insanların kendi iradeleri ile kendi değerlerine sahip çıkmasının anlam yüklü mesajını veren Cumhuriyetimizin kuruluşunun 84. yıl dönümünü büyük bir gurur ve heyecanla kutlamaktayız. Türk toplumunun, tarihte eşine ender rastlanan bir azim ve irade ile zafere ulaştığı İstiklal Harbi, milletimizin bağımsızlık mücadelesinde ne kadar kararlı olduğunun ve vatan topraklarının bölünemeyeceğinin tarihi bir ispatıdır.

Ülkemizde son dönemde yaşanan olumsuz olayların ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ayrı bir önem kazanmıştır. Vatan, millet, ve bayrak Türk halkımız için bölünmez bir bütündür. Son yaşanan olumsuz olaylar sonrası, halkımız arasındaki birlik ve beraberlik duygusu bir kez daha pekişmiştir.

Bu vesileyle, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize şükran ve minnetlerimizi sunarken tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı sağlık ve başarı dileklerimle kutluyor, sevgilerimi sunuyorum.”

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;