250 Bin Adet Ücretsiz Soğanlı Bitki Dağıtılacak

250 Bin Adet Ücretsiz Soğanlı Bitki Dağıtılacak

Konya Büyükşehir Belediyesi, şehir genelini 2 milyon lale ve mevsimlik çiçekle süslüyor. Bu çerçevede vatandaşlara 22 Kasım 2006 günü ücretsiz olarak 250 bin adet lale soğanı dağıtılacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi, şehir genelini çiçeklerle süslüyor. Bu sezon şehir geneline 2 milyon lale ve soğanlı bitki dikimi gerçekleştirecek olan Büyükşehir Belediyesi, 250 bin adet lale soğanını da yarın vatandaşlara ücretsiz dağıtacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Şube Müdürlüğü, Konya'ya estetik katmak üzere yaptığı çalışmalar çerçevesinde şehrin ana arterlerine mevsimlik çiçekler ve lale soğanları dikiyor. Park Bahçeler Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 'Başta Alaaddin Tepesi olmak üzere, Mevlana Kültür Merkezi ve şehir geneline tarihi dokuyla birleşen peyzaj çalışmaları yapılıyor. Bütün çevre yolları lale, sümbül, nergis ve zambak gibi soğanlı bitkilerle süsleniyor. Bu kapsamda, şehir geneline 500 bin adet kışlık mevsimlik bitki ile 2 milyon lale ve soğanlı bitki dikimi gerçekleştirildi. Ayrıca, halkın da bu güzelliğe katılımını sağlamak üzere, 22 Kasım 2006 Çarşamba günü Alaaddin Tepesi'nde 250 bin adet soğanlı bitki dağıtımı yapılacak. Tüm vatandaşlarımızı 22 Kasım Çarşamba günü saat 11.00'de Alaaddin Nikah Salonu önüne bekliyoruz' denildi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;