25 Yeni Okul

25 Yeni Okul

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya'ya 25 okul yaptırılması için iş adamlarından söz aldıklarını, yeni okulların yıl içerisinde inşaat çalışmalarının başlatılacağı müjdesini verdi. Başkan Akyürek, Konya Valisi Ahmet Kayhan ile birlikte yürüttükleri eğitime destek kapmasında önemli başarılar elde ettiklerini açıkladı.

Konya'da bir araya gelen Hayal Dergisi şairleri ile Çınaraltı Tesisleri'nde buluşan Başkan Tahir Akyürek, yaptıkları çalışmalar ve Konya'nın genel durumu hakkında şairlere bilgi verdi.

Başkan Akyürek, son bir haftadır gündemlerini eğitime sağlanacak desteğe ayırdıklarını belirterek Konya Valisi Ahmet Kayhan ile eğitime destek kampanyası için her gün onlarca iş adamıyla görüşmeler yaptıklarını söyledi. Başkan Akyürek, 'Şehrin gelişimi ve kalkınması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Şu ana kadar birçok projemizin ilk ayak çalışmalarını gerçekleştirdik. Şehri sadece merkezi ile birlikte ele almak yerine tüm alanları ile birlikte geliştirmeye çalışıyoruz. Bu yıl Sayın Valimizle birlikte şehrimizdeki okul eksikliğinin giderilmesi ve toplu halde okulların temellerinin atılması için bir kampanya başlattık. İş adamlarımızla birlikte şehrimizin ihtiyaç duyduğu tüm okulların bu yıl toplu halede inşat çalışmalarını başlatarak birkaç yıl içinde hizmete girmesini hedefliyoruz. Şu ana kadar 25 adet okul binası için iş adamlarımızdan ve sanayicilerimizden söz aldık. Hedeflediğimiz okulların temellerini Sayın Başbakanımızın şehrimize yapacağı ziyarette belirleyerek bu yıl içinde farklı bir programla gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Sadece okul binası yaparak eğitime destek sağlamak yerine, halkımızın eğitim alanındaki diğer ihtiyaçlarını da gidermeye yönelik çalışmalar içerisindeyiz. Yeni eğitim öğretim yılı başında 35 bin öğrencimize eğitim yardımını gerçekleştirdik. Yine KOMEK ile mesleki kurslar açarak örgün eğitim görmeyen vatandaşlarımıza mesleki konularda eğitim vermeyi planlıyoruz. Önümüzdeki günlerde Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile ortaklaşa yürüteceğimiz kurslarımızı hizmete açacağız. Kurslarla ilgili kayıtlarımız devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi olarak eğitim kurumlarımızın yanında yer alacağız' dedi.

Hayal Dergisi şairleri kendilerine yönelik düzenlenen etkinliklere katılmak üzere Konya'da buluştu. Hafta sonu gerçekleştirilen programlara 25'in üzerinde şair katıldı. Şairler Konya'ya hayran kaldıklarını söyledi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;