24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Akyürek’in mesajı şu şekilde:

“Kalkınmış ve mutlu bir toplum olmanın yolu şüphesiz ki eğitimden geçmektedir. Günümüz modern toplumlarında bireyleri donanımlı ve birikimli kılmak büyük önem teşkil etmektedir. Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği böylesi anlamlı bir günde tüm Milli Eğitim camiamızın, öğretmenlerimizin öğrencilerimizin ve velilerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum.

İnsanoğlunun tarih sahnesine çıktığından bu yana en büyük işlevinin, maddî ve manevî ihtiyaçlarını karşılamak, daha rahat, mutlu, çağdaş bir yaşam düzeyine ulaşmak biçiminde verdiği uğraş olarak karşımıza çıkıyor.

Öğretmenliği diğer mesleklerden ayıran en önemli unsur “insan” olgusudur. İnsanı bilgi sahibi yapma adına yapılan bu çaba dünyanın en şerefli mesleklerinden bir tanesidir. İşte bu süreçte, öğretmeni; insanları eğitmeyi ve öğretmeyi meslek edinen, eğitim kurumlarında çocuk ve gençlerin eğitim öğretimlerine rehberlik eden, yön veren ve yaşam hazırlayan kimse olarak görmekteyiz.

Bir milletin yarınları anlamına gelen çocuklarına ve gençlerine yapılan yatırım bir milletin yarınlarına yapılan yatırımdır. İçerisinde bulunduğumuz bu günlerde en büyük davamız, yine eğitimdir. Sürekli değişen, gelişen bilimsel ve teknolojik alandaki yeniliklere ayak uydurabilmemizin tek yolu eğitimden geçmektedir.

Biliyoruz ki; şehirlerin en büyük hizmet kaynağı belediyelerdir. Bizler de şehrimizde eğitim ve öğretim hizmetlerinin daha nitelikli ve kaliteli bir şekilde devam etmesi için gerekli tüm desteği gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz.

Bu anlayış ve ilkelerde birleşen ve bu uğurda çaba gösteren tüm eğitim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Günü”nü kutlar; başarı ve mutluluklar dilerim.”

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;