23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

TBMM'nin açılışının kutlandığı bu günde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünyada çocuklara armağan edilen tek bayramdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyor; en iyi dileklerimi sunuyorum.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir AKYÜREK ' 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

TBMM'nin açılışının kutlandığı bu günde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünyada çocuklara armağan edilen tek bayramdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyor; en iyi dileklerimi sunuyorum.

İşgaller karşısında kararlı tutumunu sergileyen Türk Milleti büyük uyanışını gerçekleştirerek, tarih önünde büyük bir sınav vermiş ve Türk Milleti'nin haklılığını tüm dünyaya ispat etmiştir. Bu kutlu günü bir bayram olarak geleceğin teminatı olan çocuklara armağan eden yüce Atatürk, böylelikle çocuklara verdiği değeri ve yeni Türk Ulusu'nun geleceğinin çocukların omuzlarında yükseleceğine işaret etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti'nin çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesi bu bayramlar, geleceğimizin en değerli varlığı çocuklarımız, barışın, sevginin, umudun güvencesidirler.

Çocukların sevgi ve hoşgörü dolu bir ortamda yetiştirilmesi, yeteneklerinin geliştirilmesi, beklentilerinin karşılanması, sorunlarına çözüm bulunabilmesi ve umutlarının canlı tutulabilmesi, geleceğine yön verecek güçte bireyler olarak toplumsal yaşamda yer alabilmeleri temel amacımızdır.

Sevgili Çocuklar

Yarınlarımızın teminatı olan sizlerin, geleceğin büyükleri olarak üzerinize bir takım görevler düşmektedir. Biz şehrimizin geçmişten getirdiği ekonomik, kültürel ve sanatsal değerlerini sizlere ulaştırıyoruz. Köklü mirasımızı, tarihi zenginliğimizi geleceğin dünyasına Konya'nın birikimini taşımak, bizlerin olduğu kadar sizlerin de vazifeleri arasındadır.

Unutmayınız ki, insanlığın ve Türk kültürünün iç içe olduğu bir hazinenin içerisinde yaşıyorsunuz. Bu nedenle Konya'yı ve sahip olduğu zenginlikleri tanımaya, Konya'nın tarihte ve bu günde ne denli önemli bir kent olduğunu öğrenmeye çalışmalısınız. Eminim ki içinde yaşadığınız bu şehri tanıdıkça; ona olan hayranlığınız artacak ve Konya'yı daha çok seveceksiniz.

Sevgili Çocuklar

Hedefimiz; sizleri, özgür düşünceli, kendi başına karar verebilen, sorgulayan, kendi toplumunun ve evrensel anlayışın doğrularından haberdar olan, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirebilmektir.

Türkiye'miz ve Konya'mız sizlerin gayretleriyle, gelecekteki güçlü, müreffeh ve lider ülke konumuna omuzlarınızda yükselerek ulaşacaktır. Tüm bu sözlerimiz geleceğin Konya'sının, çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine olan inancımızın ifadesidir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, tüm çocuklarımıza ve halkımıza esenlikler diliyorum.

Basın Kuruluşları için;