23 Nisan Kutlu Olsun

23 Nisan Kutlu Olsun

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını H.Uluşahin İlköğretim Okulu öğrencisi Doğan Can'a bıraktı. Doğan Can makamı devir aldıktan sonra ilk talimatı okul önlerine güvenli geçişlerinin sağlanması için üst geçitlerin yapılması yönünde oldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını öğrencilere bıraktı. Başkanlık makamına oturan Hazım Uluşahin İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrenicisi Doğan Can'ın ilk talimatı okul önlerinde öğrencilerin güvenli geçişini sağlayacak üst geçitlerin yapılması yönünde oldu. Can, Fen İşleri Daire Başkanı ile yaptığı telefon görüşmesinde kendi okullarının bahçesinin genişletilmesi için bir çalışma yapılmasını ve geçiş güvenliği bulunmayan okulların tespit edilerek gerekli çalışmaların başlatılmasını istedi. Başkan Can, 'Okullarımızın tümüne tatlı su çeşmesi yaptırılmasını, bahçe düzenlemelerinin yeniden gerçekleştirilmesini, şehir içi ulaşımın daha rahat hale getirilmesini istiyorum. Ayrıca belediyemizi yaptığı yeşillendirme ve düzenli şehircilik dolayısıyla kutluyorum' şeklinde konuştu.

Başkanlık makamına oturan Can ve diğer öğrencilerin bayramını kutlayan Başkan Akyürek, taleplerin yerine getirileceğini belirterek en önemli projelerinin eğitim kuruluşlarına yönelik olduğunu ifade etti. Başkan Akyürek, 'Bir millet eğer çocuklarına sahip çıkıyor ve onlara güveniyorsa yükselişi mutlaktır. Yeryüzünde çocuklarına bayram armağan eden tek milletiz. Milli egemenliğine sahip çıkan, ona saygı duyan milletler hep yükselmişler, bulundukları coğrafyalarda önder olmuşlardır. Ancak Milli egemenliğine sahip çıkmayan milletlerin de zayıf düştüğü, sürekli bağımlı kaldığı veya zamanla yok olduğu bir gerçektir. Tarih boyunca Milli egemenliğini her şeyin üstünde tutan, milli egemenliğini korumak ve onu yükseltmek için kan veren, can veren milletimiz bugün de aynı heyecan ve şevkle Milli egemenliğimize sahip çıkmaktadır. Bu duygularla, bütün milletimizin Milli Egemenlik Haftasını, çocuklarımızın 23 Nisan Bayramını kutluyor, hepsine sevgilerimi sunuyorum' dedi.

Öğrenciler, programda Hazım Uluşahin İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Tahir Güçlü tarafından yapılan ve ebru sanatının güzel örneklerinden bir tablo ile çiçek verdi. Başkan Akyürek ise öğrencilere ve programa katılan öğretmenlere belediye yayınlarından oluşan kitap seti ile çiçek hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;