23 Nisan Başkanı Mustafa Özdamar Oldu

23 Nisan Başkanı Mustafa Özdamar Oldu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özdamar, Büyükşehir Belediyesi'nin ve ilçe belediyelerin oluşturduğu yeşil alanlara ve parklara dikkat çekerek,' Konya, dikilen lalelerle bir lale şehri olmuştur. Belediyemize yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum' dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret eden Hocacihan İlköğretim Okulu yönetici ve öğrencileri Başkan Tahir Akyürek'e gösterdiği ilgi dolayısıyla teşekkür etti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Başkan Akyürek'in koltuğuna oturan Hocacihan İlköğretim Okulu 7. sınıfı öğrencisi Mustafa Özdamar, Büyükşehir Belediyesinin şehir içi ulaşım, eğitim ve çevre düzenlemeleri hususunda örnek teşkil ettiğini belirterek özellikle şehir geneline dikilen lale çiçekleri nedeniyle Konya'nın lale şehri olduğunu bildirdi.

Başkan Tahir Akyürek ise 'Yarınımız olan gençlerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutluyorum. Şehrimizde bulunan okulların çevre düzenleme çalışmalarımız devam ediyor. İlçe belediyelerimizle birlikte 2005 yılında çevre düzenlemesi yapılmamış hiçbir okul kalmayacak. Ayrıca Sayın Valimiz Ahmet Kayhan ve ilçe belediye başkanlarımızla birlikte yürüttüğümüz eğitime %100 destek kampanyası çevresinde şehrimizdeki derslik açığı kapandığı gibi, Konya Türkiye'nin eğitim en çok destek veren ili olacaktır' dedi.

Başkan Akyürek, öğretmen ve öğrencilere Büyükşehir Belediyesi'nin yayınlarından oluşan birer kitap seti hediye etti

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;