2007'de Her Cumartesi Ücretsiz Sema

2007'de Her Cumartesi Ücretsiz Sema

Konya Büyükşehir Belediyesi, Mevlana Yılı dolayısıyla 3 Şubat 2007 Cumartesi gününden itibaren yıl sonuna kadar her hafta cumartesi günleri ücretsiz sema programları düzenliyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, 2007 yılı boyunca Konya her cumartesi ücretsiz sema programları organize ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, geçtiğimiz yıl her ayın son Perşembe günü gerçekleştirdikleri ücretsiz sema programlarının 2007 yılı boyunca her hafta cumartesi günleri devam edeceğini vurguladı. Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Mevlana Kültür Merkezi'nde periyodik olarak gerçekleştirilecek sema programlarının orjinaline uygun olarak icra edileceğini kaydeden Başkan Akyürek, bu uygulamanın uygunsuz yerlerde yapılan sema programlarının önüne geçerken, yıl boyunca şehri ziyaret edecek misafirlere de sema izleme fırsatı sunacağını ifade etti.

3 Şubat 2007 Cumartesi günü başlayarak boyunca her hafta cumartesi günleri icra edilecek sema programları, geleneğe uygun olarak yapılacak. Programların başında 10 veya 15 dakikalık bir mesnevi sohbeti, ardından Sema Mukabelesi gerçekleştirilecek. Programlar Mevlana Kültür Merkezi Kapalı Sema Salonu ile Sultan Veled Salonu'nda dönüşümlü olarak gerçekleştirilecek.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;