2004-2005 Eğitim Yılında 10 Bin Öğrenciye Burs

2004-2005 Eğitim Yılında 10 Bin Öğrenciye Burs

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi olarak her yıl 10 bin öğrenciye burs vermeye başlayacaklarını, burs almak isteyen öğrencilerin müracaatlarını 25 Ekim 2004 Pazartesi günü kabul edilmeye başlanacağını ifade etti. Başkan Akyürek, Büyükşehir Belediyesi olarak öğrencilerin de yanında yer alacaklarını açıklayarak verecekleri bursun 4 trilyon lirayı tutmasını beklediklerini bildirdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Nevzat Pakdil ve AK Parti Konya yöneticileri Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti.

Konya'nın örnek bir olduğuna vurgu yapan TBMM Başkanvekili Pakdil, Türkiye'nin en şanslı ili Konya'nın hızlı ivmesini yeni dönemde de farklı bir anlayışla sürdüreceğine inandığını söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Tahir Akyürek, son altı ayda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Önemli projelerin altına imza attıklarını söyleyen Başkan Akyürek, şehrin düzenli gelişimini sürdürmek ve ihtiyaç duyduğu yatırımların gerçekleşmesini sağlamak amacıyla eksikliği duyulan projeleri tek tek hayata geçirdiklerini ifade etti. 2003 yılında 102 trilyon liralık yatırım gerçekleştirildiğini hatırlatan Başkan Akyürek, seçimlerden sonra ilk altı ayda gerçekleştirdikleri yatırım oranın ise Büyükşehir de 140 trilyon lira, KOSKİ Genel Müdürlüğü'nde ise 14 trilyon lira olduğunu söyledi. Öğrencilere müjdeli birde haber veren Başkan Akyürek, Büyükşehir Belediyesi'nin toplumun tüm kesimlerine hizmet etmeyi amaçladığını belirterek 10 bin öğrenciye burs verilmesi için gerekli tüm işlemlerin yapıldığını, burstan yararlanmak isteyen öğrencilerin 25 Ekim 2004 Pazartesi gününden itibaren Büyükşehir Belediyesi bünyesinde oluşturulan burs birimine başvurabileceklerini bildirdi. Başkan Akyürek, sadece Konya'da eğitim gören öğrencilere değil, şehir dışında olup sınavlarda ilk 5 bine giren Konyalı öğrencilere de burs vereceklerini bildirdi.

Başkan Akyürek, ziyaretin ardından TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil'e üzerinde Mevlana Müzesi ve sembolü işlenmiş bakır bir tabak hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;