2003'te Nikahlar

2003'te Nikahlar

Bir yılda 6579 nikah. Konya Büyükşehir Belediyesi?ne bağlı Alaaddin Nikah Salonu 12 ayda toplam 6579 adet nikaha ev sahipliği yaptı.

2003 yılında tekrar restore edilerek vatandaşların hizmetine açılan Alaaddin Keykubat Salonu 01 Ocak ' 31 Aralık ayları arasında 6579 nikaha şahitlik yaptı. Geçtiğimiz yıllara nazaran 2003 yılında kıyılan nikahlarda gözle görülen bir artışa dikkat çeken Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Muhittin Fidan açıklamasında şu bilgilere yer verdi. Konya Büyükşehir Belediyesi Alaaddin Nikah Salonu kurulduğundan bu yana hayatını birleştirmek isteyen bir çok gencimize o heyecanı yaşattı. 2002 yılı içerisinde Büyükşehir Belediyemiz tarafından Alaaddin Keykubat Salonu tekrar restore edilerek daha nezih bir ortama kavuştu. Restoresinin ardından hem nikah hemde konferans salonu haline dönüştürüldü. Selçuklu Bölgesinden 2400, Meram bölgesinde 2135 ve Karatay bölgesinden ise 1567 müracaat yapılan salonda 2003 yılı aralık ayına kadar toplam 4599 nikah kıyıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa'da bir çok nikaha imzazını atarak gençlerimizin bu mutlu günlerinde yanlız bırakmadı.'

Büyükşehir Belediyemizce kıyılan nikahlar sadece Alaaddin Keykubat Salonu ile sınırlı olmadığını ifade eden Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Muhittin Fidan, bir diğer nikah salonu olan Fuar Kültür Merkezine gelen müracaatlar doğrultusunda 2003 yılının aralık ayına kadar 165 nişan ve 29 çiftinde nikahlarının kıyıldığını belirtti. Geçtiğimiz yıllara oranla 2003 yılı içerisinde kıyılan nikahlarda büyük artış gözlendiğini aktaran Fidan, 'geçtiğimiz yıllar içerisinde birçok gencimiz ekonomik sıkıntılarını göstererek nikahlarını ertelediklerini söylemişlerdi. Bu yıl içerisinde ertelenen nikah müracaatlarının tekrar yenilendiğini ve yeni müracaatlarda artış gözlenmesi bizleri memnun etti. Çiftlerimizin mutlu günlerinde yanında olmak ve o heyecanı yaşamak bizleri sevindiriyor. Tüm çiftlerimize mutluluklar diliyoruz' dedi.

Basın Kuruluşları için;