20 Yeni Otobüs Hizmete Girdi

20 Yeni Otobüs Hizmete Girdi

Konya Büyükşehir Belediyesi Toplu ulaşım filosuna yeni 20 çevre dostu Solo otobüs ekledi. Toplam 4 trilyon liraya mal olan otobüsler törenle hizmete sunuldu. Son alınan otobüslerle birlikte Konya?daki toplu ulaşım filosun yüzde 50?si 2003 yılında yenilenmiş oldu. Toplu ulaşımda halen 228 otobüs hizmet veriyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi yeni alınan 20 adet çevre dostu Solo otobüsü daha hizmete sundu. Belediye binası önünde otobüslerin hizmetle sunuluş törenine katılan Konya Büyükşehir Belediye başkanı Mustafa Özkafa, toplu ulaşımı güçlendirmede kararlı olduklarını belirterek, 20 solo tipi otobüs ile 10 adet körüklü otobüs daha alımı yapacaklarını, ihalelerini yaptıklarını, tüm otobüslerin 2004 yılının ilk iki ayında Konya'da hizmete sunulacağını ifade etti. Kar eden, alımları ile zarar uğramayan bir yerel yönetimi anlayışını ortaya koyduklarını ifade den Özkafa, taksitle veya borçla almak yerine tüm alımları peşin yaptıklarını, bununda belediye ye önemli kazançlar sağladığını ifade etti. Görevde bulundukları süre zarfında bir gün bile tasarruf ilkesinden vazgeçemediklerini açıklayan Özkafa, tasarruf ve hesapları günlük kontrolle güçlü bir belediye ortaya koyduk.

Şehrimizde 220 bin su abonesi bulunmaktadır. Her gün 200 binin üzerinden hemşerimiz toplu ulaşım hizmetinden istifade ediyor. Hemşerilerimizin yoğun olarak kullandıkları bu hizmeti en iyi şekilde sunmak için büyük bir gayret içindeyiz. Büyükşehir Belediyesi olarak, yollara, altyapıya, parklara ve diğer hizmetlerimize nasıl önem veriyorsak, toplu ulaşım hizmetlerine de aynı şekilde önem veriyoruz. Toplu ulaşım hizmetimizi en iyi şekilde vermek amacıyla en son model, lüks ve kaliteli otobüsleri alarak güçlendiriyoruz. Son olarak filomuza 20 yeni otobüs ekledik. 4 trilyon lira ödeme yaparak aldığımız otobüslerimize ilave olarak 2004 yılının ilk iki ayında teslim edilmek üzere 20 solo otobüs ve 10 körüklü otobüs alımı ihalesi yaptık. Böylece toplu ulaşım filomuzun yüzde 50'lik bölümünü yenilemiş olduk. Hemşerilerimize ve Konya'mıza hayırlı olmasını diliyorum' dedi.

Duaların ardından 20 adet Solo otobüs hizmete sunulurken, Başkan Özkafa ve törene katılan protokol üyeleri otobüslerle şehir turuna çıktı. Özkafa'nın otobüs kullanması ilgiyle karşılandı.

1999 yılından sonra Toplu Ulaşım filosuna 10 adet körüklü ( 2 milyon 750 bin DM), 20 adet Solo (2 milyon 336 bin Euro) ve 10 adet körüklü ( 1.5 milyon Euro) dahil edildi. 2004 yılının ilk iki ayında da toplam 30 adet otobüs daha alınacağı belirtilirken, toplu ulaşımda halen 228 otobüsün günlük 40 bin kilo metrede 150 bin yolcuya hizmet verdiği bildirildi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;