2 Yatırımın Temeli Birden Atılıyor

2 Yatırımın Temeli Birden Atılıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi yatırım atağını sürdürüyor. Geçtiğimiz haftalarda 5 katlı kavşağın temelini aynı anda atan Büyükşehir Belediyesi, 23 Ağustos Perşembe günü de 2 temel atacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, şehrin otopark sorununa çözüm üretecek Zindankale Katlı Otopark''ın ve Balık Hali ve Civarı Kentsel Dönüşüm Projesi''nin temelinin yarın atılacağını belirterek, tüm Konyalıları törene davet etti.

AYNI GÜNDE 2 TEMEL BİRDEN

Zindankale Katlı Otoparkı ve Balık Hali Temeli Atılıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi yatırım atağını sürdürüyor. Geçtiğimiz haftalarda 5 katlı kavşağın temelini aynı anda atan Büyükşehir Belediyesi, 23 Ağustos Perşembe günü de 2 temel atacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, şehrin otopark soruna çözüm üretecek Zindankale Katlı Otopark''ın ve Balık Hali ve Civarı Kentsel Dönüşüm Projesi''nin temelinin yarın atılacağını belirterek, tüm Konyalıları törenlere davet etti.

Şehrin en önemli ulaşım sorununa köklü çözümler üretmek ve kalıcı hizmetler gerçekleştirmek amacıyla kesintisiz çalışma yürüttüklerini belirten başkan Akyürek, şehrin en önemli sorunları arasında gördükleri otopark sorununa da etkili çözüm üretmek amacıyla faaliyetler yürüttüklerini açıkladı. Başkan Akyürek, Konya''da son 9 yılda otopark yapılmadığını kaydederek, ''Büyükşehir Belediyesi olarak otopark sorununun çözümü hususunda etkin çözümler üretiyoruz. 11 milyon YTL''yi aşan bir maliyetle Zindankale''de 669 araçlık otopark ihalesini yaptık. Yarın hep birlikte temelini atacağız. Otopark sorununun çözümüne yönelik şehrin değişik bölgelerinde, özellikle araç yoğunluğu bulunan bölgelerde alternatif modern otoparklar inşa etmeye devam edeceğiz.'' dedi. Başkan Akyürek, şehir merkezinde kentsel dönüşüm çalışmalarıyla birlikte bazı önemli bölgelerde de köklü ve etkili düzenleme çalışmalarına gittiklerini belirterek Muhacir Pazarı yanında bulunan balıkçılar halinde de dönüşüm çalışmaları başlattıklarını, bölgeye yeni modern bir balıkçılar hali kazandıracaklarını bildirdi.

ZİNDANKALE KATLI OTOPARKI

Zindankale Katlı Otoparkı 37.280,92 metre karelik alan üzerine 7 katlı olarak inşa edilecek ve park haricinde içinde zeminde 4 mağaza ve 4 adet dükkân bulunacak. 669 araç kapasiteli Zindankale Katlı Otopark''ın çevre düzenlemeleriyle birlikte 11.195.840 YTL'' ye mal olması bekleniyor.

BALIK HALİ

Muhacir Pazarı yanında yapılacak olan Balık Hali İnşaatı 5.534.200 YTL''ye mal olacak. İçinde 27 adet balıkçı, 21 adet manav, 4 adet muhtelif gıda satış dükkanı, 2 adet balıkçı lokantası, 1 adet mescit, 1 adet aşevi ve sosyal ihtiyaç alanlarından oluşacak. İnşaatla birlikte bölgede birde çevre düzenlemesi gerçekleştirilecek.

PROGRAM :

Zindankale Katlı Otoparkı ve Balık Hali ve Civarı Kentsel Dönüşümü

Temel Atma Töreni

Tarih : 23 Ağustos 2007 Perşembe

Saat : 19.00

Yer : Fuar Kız Yurdu Yanı

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;