191 İlköğretim Okulu Birincisi Bisikletle Ödüllendirildi

191 İlköğretim Okulu Birincisi Bisikletle Ödüllendirildi

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya'daki 191 ilköğretim okulu birincisini bisikletle ödüllendirdi. '100 Şehir Gönüllüsü Öğrencilerle Yüz Yüze' programlarına katılanlara ödüllerinin de verildiği törende konuşan Başkan Tahir Akyürek, eğitime her alanda katkılarının artarak devam edeceğini belirterek, Büyükşehir Belediye Meclisi'nde aldıkları kararla, 10 okula spor salonu yaparak hem okulların, hem de mahalle halkının hizmetine sunacaklarını ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya’daki 191 ilköğretim okulu birincisine bisiklet hediye etti. Yıl boyunca gerçekleştirilen “100 Şehir Gönüllüsü Öğrencilerle Yüz Yüze” programlarına katılanlara ödüllerinin de verildiği tören Mevlana Kültür Merkezi Açık Sema Alanı’nda düzenlendi.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, Büyükşehir Belediyesi’nin okulların fiziki ihtiyaçlarının yanında sosyal sorumluluk projeleri ile de eğitime destek verdiğini belirterek, 100 Şehir Gönüllüsü projesi ve öğrencilerin ödüllendirilmesi çalışmaları nedeniyle teşekkür etti.

AK Parti Konya Milletvekili Hasan Angı, Konya belediyelerinin fiziki çalışmaların yanında sosyal ve kültürel çalışmaları da en güzel şekilde yerine getirdiğini vurguladı.

10 OKULA SPOR SALONU

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içinde güzel çalışmalara imza attıklarını belirterek, artık çocukların geleceğe daha güzel baktıklarını ve daha bilinçli olduklarını söyledi. Eğitime her alanda katkılarının artarak devam edeceğini kaydeden Başkan Akyürek, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yeni aldıkları bir kararla, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirleyeceği 10 okula spor salonu yaparak hem okulların, hem de mahalle halkının hizmetine sunacaklarını ifade etti.

Başarılı öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını dileyen Başkan Akyürek, “Sizler Konya’mızın ve ülkemizin geleceğisiniz. Hayatta her şey olabilirsiniz, ama önemli olan iyi insan olmaktır. Vatanını, milletini, bayrağını seven insan olmaktır. Bunu unutmayın” dedi.

KONYA’DA BİRLİK VE BERABERLİK VAR

Konya Valisi Osman Aydın da, bir şehirde birlik ve beraberlik olduğu sürece sorunların üstesinden gelmenin daha da kolaylaşacağını kaydederek, Konya’daki tüm kurumların işbirliği içinde çalıştığını, bunun en güzel örneğinin de düzenlenen program olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından, önce Büyükşehir Belediyesi’nin “100 Şehir Gönüllüsü Öğrencilerle Yüz Yüze” programlarına katılanlara plaketleri verildi. Daha sonra ise Vali Aydın, Milletvekilleri ve Başkan Akyürek 191 ilköğretim okulunun birincilerine bisikletlerini hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;