17 Bin Öğrenci Tarihi Mekanları Geziyor

17 Bin Öğrenci Tarihi Mekanları Geziyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, 2007 Mevlâna Yılı etkinlikleri kapsamında 17 bin ilköğretim okulu öğrencisine Konya'daki tarihi eserleri gezdirerek tarih bilincinin oluşmasına katkı sağlıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, 2007 Mevlâna Yılı etkinlikleri kapsamında Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci oluşturulması için 17 bin ilköğretim okulu öğrencisine Konya'daki tarihi mekanları gezdiriyor.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü'nce (SAMM) başlatılan çalışma çerçevesinde hafta için her gün bir grup öğrenci okullarından alınarak Mevlana Müzesi ve İnce Minare Müzesi'nde gezdiriliyor. Yapılan çalışma ile, öğrencilere, dünyada hoşgörünün sembolü olan Hazreti Mevlâna Müzesi ile İnce Minareli Medrese (Taş ve Ahşap Eserler Müzesi) hakkında bilgiler verilerek tarih bilincinin oluşmasına katkı sağlanıyor.

Konya'nın önemli tarihi eserlerini gezen öğrenciler, gezdikleri tarihi eserlerin hem mimari yapıları, hem tarihi özellikleri ile kendilerini etkilediğini belirterek, herkesi bu eserleri ziyaret etmeye çağırdılar.

8 Haziran 2007 tarihinde sona erecek programlarda Konya merkezde bulunan tüm ilköğretim okullarının 7'nci sınıflarından 500 öğrenci 6 grup halinde gezdiriliyor.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;