1,5 Trilyon Liralık Yakacak ve Gıda Yardımı Yapıldı.

1,5 Trilyon Liralık Yakacak ve Gıda Yardımı Yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa yapılan yardımlarla ilgili düzenlediği basın toplantısında Konya'da mahalle muhtarları ile Zabıta ekiplerinin tesbit ettiği 7 bin aileye kömür, 3 bin 500 aileye de gıda yardımı yaptıklarını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi mübarek Ramazan Ayı ile birlikte yaptığı gıda ve yakacak yardımları ile fakir ve muhtaç aileleri hem doyurdu, hem de ısıttı.

Konya Büyükşehir Belediyesi fakir ve muhtaç ailelere yaptığı eğitim, para, gıda ve yakacak yardımları ile umudun adresi olmayı sürdürüyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa yapılan yardımlarla ilgili dün belediyede düzenlediği basın toplantısında mahalle muhtarları ile Zabıta ekiplerinin tesbit ettiği 10 bin 500 aileye 1 trilyon 200 milyar tutarında yakacak ve gıda yardımı yapıldığını söyledi.

Aileleri fakirlik durumuna göre 2 gruba ayırdıklarını, hiç bir geliri olmayan aileye kömür, çok az geliri olan aileye de gıda yardımı yaptıklarını ifade eden Özkafa şunları söyledi. "Ekonomik kriz yüzünden yardıma muhtaç aile sayısında yüzde yüzlük artış yaşandı.Biz de her yıl Ramazan ayında yaptığımız yardımları artırarak devam ettiriyoruz. 7 bin aileye ulaşımı da bize ait olmak üzere 4 bin 500 ton kömür dağıttık. 1 trilyon değerinde olan kömür kükürt oranı düşük kaliteli kömür. 3 bin 500 aileye de gıda yardımı yaptık. Eğitim ve nakdi yardımlarla birlikte yaptığımız yardım miktarı 1.5 trilyonu buldu. Aile sayısı da 12 bini aştı. Yardımlar adresleri tesbit edilen evlere götürülüp teslim ediliyor.

Fakir ve muhtaç ailenin evinde okula giden küçük öğrencinin yanında 6 aylık bebe ile 80 yaşında ihtiyar da var. Bunu öyle düşünmek gerekir. Bu bebek ve yaşlı üşümemesi için sıcak oda, karınlarını doyurmak için aş ister. Öğrenci okula gitmek için kırtasiye ister. Bunları karşılamak sosyal devlet anlayışıdır. Belediye olarak biz bunu yapıyoruz. 58.Hükümet'inde bu konuda ümit veren açıklamaları var. Hükümet büyüklüğüne göre illere 15-20 trilyon, ilçelere de 1-2 trilyon aktarırsa vatandaş kışı ısınma ve yemek problemi olmadan geçirir. Maddi durumu iyi olan vatandaşları da yardıma davet ediyoruz."

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;