114 Belediye Başkanından Konya'ya Ziyaret

114 Belediye Başkanından Konya'ya Ziyaret

Akdeniz Belediyeler Birliği üyelerinden oluşan 114 Belediye Başkanı Konya Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yerinde incelemek üzere Konya'ya geldi. Yapılan çalışmalar hakkında Başkan Tahir Akyürek'ten bilgi alan belediye başkanları Konya'nın belediyecilik anlayışıyla örnek teşkil ettiğini, güzel bir belediyecilik anlayışına sahip olduğunu açıkladı.

Akdeniz Belediyeler Birliği Üyeleri, Birlik ve Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner başkanlığında Konya'ya bir gezi düzenledi. Konya Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yerinde incelemek üzere Konya'ya gelen Belediye birliğine üye 114 belediye başkanı Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'ten çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, Konya'nın güzel bir belediyecilik geleneğine sahip olduğunu gördüklerini, Konya'nın belediyecilik anlayışıyla örnek teşkil ettiğini bildirdi.

114 belediye başkanına Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda Büyükşehir Belediyesi'nin 1 yılda gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında sinevizyon gösterisi eşliğinde bilgi veren Başkan Akyürek, 'Türkiye'nin 19'da birine sahip olan Konya, bu büyüklük itibariyle kendi içinde farklılıkları da barındırmaktadır. Türkiye'nin üst gelir seviyesinden milli gelir alan ilçelerimiz olduğu gibi, ilimiz sınırları içinde fakir ilçelerde yer almaktadır. Bunların yanında yine tarih boyunca farklılıkları koruyarak yaşatmayı başaran bir kültüre sahibiz. AB sürecinde özellikle siyasiler, medya ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin en çok ziyaret ettiği illerin başında Konya gelir.'dedi.

1 Yıllık çalışmalarını değerlendiren Başkan Akyürek, çalışmalarında şehrin tarihi dokuyu koruyarak, hizmette kaliteyi artırmayı hedeflediklerini belirterek, fiziki belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel belediyecilik alanında da önemli çalışmalara imza attıklarını bildirdi.

Başkan Tahir Akyürek, Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner'e Selçuklu motifleri işlemeli çini tabak hediye etti. Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner de Başkan Akyürek'e çalışmalarından dolayı bir plaket takdim etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;