100 Şehir Gönüllüsü Öğrencilerle Buluşuyor

100 Şehir Gönüllüsü Öğrencilerle Buluşuyor

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin şehir merkezindeki ilköğretim okullarına yönelik düzenlediği '100 Şehir Gönüllüsü Öğrencilerle Yüz Yüze' programları devam ediyor. 13 Haziran'da sona erecek programlarda 100 Şehir Gönüllüsü 60 bin öğrenci ile bir araya gelecek.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci Projesi çerçevesinde yürüttüğü “100 Şehir Gönüllüsü Öğrencilerle Yüz Yüze” programları, Konya’nın tanınmış isimleri ile ilköğretim öğrencilerini buluşturuyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü’nün hazırladığı proje çerçevesinde, bugüne kadar şehir merkezindeki 108 ilköğretim okulunda, bin 120 sınıfta 60 Şehir Gönüllüsü 40 bin öğrenci ile buluştu.

Programlarda, hayat tecrübelerini paylaşarak öğrencilere yol gösteren Şehir Gönüllüleri, öğrencilerin sorularına da cevap veriyor. Konya’nın tanınmış isimleriyle 1 saatliğine bir arada olan öğrenciler ise onlarla sohbet etmenin keyfini yaşıyor.

Programlara başta Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek olmak üzere, Konya Milletvekilleri, belediye başkanları, sanatçılar, iş adamları, sivil toplum örgütü temsilcileri, gazeteciler, sporcular ve eğitimciler katılıyor.

Öğrencilere çeşitli hediyelerin verildiği programlar kapsamında 13 Haziran’a kadar toplam 60 bin öğrenciye ulaşılacak.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;