100 Şehir Gönüllüsü 60 Bin Öğrenci İle Buluşuyor

100 Şehir Gönüllüsü 60 Bin Öğrenci İle Buluşuyor

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci Projesi çerçevesinde 100 Şehir Gönüllüsü ilköğretim öğrencileriyle buluşuyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, gençlerin şehrin sadece zenginliği değil, aynı zamanda dinamizminin ve değişim potansiyelinin de kaynağı olduğunu ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü’nün hazırladığı proje çerçevesinde 100 şehir gönüllüsü ilköğretim öğrencileriyle buluşmaya başladı.

Konya merkezde bulunan ilköğretim okullarına yönelik uygulanacak programların ilki Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu İlköğretim Okulu’nda başladı. Programa katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, öğrencilerle bir süre sohbet etti. Başkan Akyürek, öğrencilere Mesnevi’den Hikayeler ve Hazreti Mevlana’nın Eserleri isimli kitapları hediye etti.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, öğrencilerin son yıllarda gösterdiği başarı ile Konya''yı her alanda olduğu gibi eğitim alanında da ilk sıraya taşıdıklarını ifade ederek, gençlerin şehrin sadece zenginliği değil; aynı zamanda dinamizminin ve değişim potansiyelinin de kaynağı olduğunu ifade etti. Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci Projesi’ne büyük önem verdiklerini hatırlatan Başkan Akyürek, bu doğrultuda Konya merkezdeki 210 ilköğretim okulunun 6,7 ve 8. sınıflarındaki 60 bin ilköğretim okulu öğrencisine 100 şehir gönüllüsü tarafından eğitim semineri verileceğini bildirdi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;