10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, mesleklerini zor şartlar altında yürüten bütün basın mensuplarının Çalışan Gazeteciler Bayramı'nı kutladı. Katılımcı ve çağdaş demokrasinin vazgeçilmez unsurlardan birinin basın olduğunu belirten Başkan Akyürek, basının güçlü olmadığı ülkelerde demokrasiden bahsetmenin mümkün olmadığını da kaydetti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, mesleklerini zor şartlar altında yürüten bütün basın mensuplarının Çalışan Gazeteciler Bayramı’nı kutladı. Katılımcı ve çağdaş demokrasinin vazgeçilmez unsurlardan birinin basın olduğunu belirten Başkan Akyürek, basının güçlü olmadığı ülkelerde demokrasiden bahsetmenin mümkün olmadığını da kaydetti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Basın mensuplarının zor şartlarda büyük fedakârlık göstererek çalıştığını hatırlatan Başkan Akyürek açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Yazılı ve görsel basında çalışan değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı’nı kutluyorum. Basın; katılımcı ve çağdaş demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından birisidir. Zor şartlarda büyük fedakârlık göstererek çalışan basın mensuplarımız, halkın doğru ve zamanında bilgi almasını sağlayarak kamu yararı adına çok önemli bir görevi yerine getirmektedirler.

İlimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınmasına önemli katkılarda bulunan televizyon, gazete, radyo, dergi, haber portalları gibi basın organlarında bulunan arkadaşlarımıza, ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışından taviz vermeksizin yerine getirdikleri başarılı hizmetlerinden dolayı teşekkür eder; halka bağımsızca haber verme özelliğine dikkat çekilmesinin amaçlandığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı’nı bu vesileyle bir kez daha kutlarım. ”

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;