10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesaj yayımladı. Akyürek, medya çalışanlarının çalışma şartlarının düzeltilmesi gerektiğini bildirdi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek 10 Ocak 'Çalışan Gazeteciler Günü' münasebetiyle yayımladığı kutlama mesajı şöyle :

' Günümüz bilgi çağında zor şartlar altında bir kamu görevini yerine getiren Basın geçmişte olduğu gibi günümüzde de çok önemli bir yere sahiptir.

Bireyin çevresindeki olayları, gerçekleri ve sorunları kavramasında, toplumla ve dünyayla bütünleşmesinde ve sosyal hayata katılmasında, Basın çok önemli bir misyona sahiptir. Kamuoyunu doğru, eksiksiz ve objektif bir haber akışı sayesinde halkın düşüncelerini, eleştirilerini en güçlü şekilde önce yerel yöneticilere, oradan da ülkeyi yönetenlere aktarmada ve demokrasinin önünü açmada çok önemli bir işleve sahiptir.

İnsanları, yerel kültür bütünlüğünü koruyarak genel toplumsal gerçeklere uyum sağlayabilmesi için mahalli medya organlarına büyük sorumluluklar düşmektedir. Demokratik sürecin sürekli gözetim altında olduğu merkezin değerleri dışında değerlerin ve taleplerin de yansıyabildiği çoğulcu bir iletişim ortamının oluşmasında Yerel Basınımız başroldedir.

Basının bu önemli işlevini yerine getirebilmesi, hiçbir baskıya maruz kalmadan işini özgürce yapan, meslek etiğini her şeyin üstünde tutan, doğru, ilkeli, nesnel, kişilik haklarına saygılı habercilik anlayışının benimsenmesiyle olanaklıdır.

Kamuoyunu aydınlatmak için her ortamda, sorumluluk duygusu içinde, toplumu haberdar etme adına görevlerini yerine getiren medya çalışanlarının çalışma şartlarının düzeltilmesi, sosyal olanaklarının artırılması gerekmektedir.

Bu kutsal vazifeyi yerine getiren tüm medya mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim'

Basın Kuruluşları için;