10 Bin Öğrenciye Eğitim Yardımı Müracaatları Başlıyor

10 Bin Öğrenciye Eğitim Yardımı Müracaatları Başlıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin, 10 bin üniversite öğrencisine yapacağı eğitim yardımlarının bu yılki başvuruları yarın saat 12.00'de Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in düzenleyeceği basın toplantısı ile başlıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 10 bin üniversite öğrencisine 5 yıldır yapılan eğitim yardımlarının bu yılki başvuruları 6 Ekim’de başlıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, başarılı ve dar gelirli öğrencilerin her zaman yanında olduklarını belirterek, 2004 yılından bu yana her yıl 10 bin üniversite öğrencisine eğitim yardımında bulunduklarını kaydetti. Başkan Akyürek, “Selçuk Üniversitesi''nde okuyan, alttan dersi olmayan ve dar gelirli öğrencilerimize burs veriyoruz. Bunun yanında, ÖSS''de ilk 5 bine girerek Konya''yı tercih eden öğrenciler ile ilk 5 bine girerek diğer illerde okuyan Konyalı öğrencilere eğitim yardımlarımız devam ediyor” dedi.

Başkan Akyürek, üniversite öğrencilerinin yanı sıra, ilköğretim ve lisede okuyan öksüz, yetim çocuklar ile şehit ve gazi çocuklarına da eğitim yardımında bulunduklarını hatırlatarak, 10 bin üniversite öğrencisine eğitim yardımı için bu yılki başvuruların 6 Ekim’de başlayıp 24 Ekim’de sona ereceğini ifade etti.

BAŞKAN AKYÜREK BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYECEK

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 6-24 Ekim tarihleri arasında yapılacak 10 bin üniversite öğrencisine eğitim yardımı müracaatlarının başlaması nedeniyle yarın saat 12.00’de bir basın toplantısı düzenleyerek, başvurularla ilgili ayrıntılı bilgi verecek. Basın toplantısı Büyükşehir Belediyesi 7. katta yapılacak.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;