KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Başkan Altay, Bisiklet Kazanan Çocukların Mutluluğuna Ortak Oldu

Başkan Altay, Bisiklet Kazanan Çocukların Mutluluğuna Ortak Oldu

20.09.2018 09:39
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Güle Oynaya Camiye Gel Projesi kapsamında bisiklet almaya hak kazanan çocukların mutluluğuna ortak oldu. Karacihan Sekiz Köşe Camisinde bisiklet dağıtım programına katılan Başkan Altay, camilerdeki çocuk seslerinin camilerin sosyal hayatın merkezi olmasına önemli bir katkı sağlayacağını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Güle Oynaya Camiye Gel Projesi kapsamında merkezdeki camilerde bisiklet dağıtımı devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, proje kapsamında Karatay Karacihan Sekiz Köşe Camisindeki bisiklet dağıtım programına katıldı. Temmuz ve Ağustos aylarında 40 gün sabah namazına giderek bisiklet almaya hak kazanan çocukların ve ailelerinin mutluluğuna ortak olan Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, projede sona gelindiğini ve bisiklet dağıtımının hızla devam ettiğini kaydetti.

Merkez dışındaki tüm ilçelerde bisiklet dağıtımının tamamlandığını söyleyen Başkan Altay, “Merkezde bisiklet dağıtımı devam ediyor. Sosyal medya hesaplarımızdan hangi camilerde hangi saatte dağıtım yapılacağı ilan ediliyor. Vatandaşlarımız bunu takip ederlerse herhangi bir sorun yaşamadan bisikletleri hediye ediyoruz. Çocukların gözündeki mutluluk ve ışık görülmeye değer. Camilerimizdeki bu cıvıltı camilerin sosyal hayatın merkezi olmasında önemli bir katkı sağlayacak” ifadelerini kullandı.

DAĞITIM TARİHLERİ SOSYAL MEDYADAN AÇIKLANIYOR, İMAMLAR BİLGİLENDİRİLİYOR

Merkezde hak eden çocuklar için bisiklet dağıtımını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, dağıtım yapılacak tarihleri ve camileri sosyal medya hesaplarından açıklıyor. Camilerde yapılacak dağıtımlardan 2 gün önce cami imamlarını dağıtım konusunda bilgilendiriyor. Hak sahibi çocukların bisikletlerinin montajı ücretsiz olarak anlaşmalı servisler tarafından yapılıyor.