Yılın En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı

Egem TV tarafından 10 bin kişinin katılımıyla yapılan 'Yılın En Başarılıları' araştırmasında Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, başta Mevlana Kültür Merkezi olmak üzere Sosyal ve Kültürel belediyecilik alanında gösterdiği başarılar dolayısıyla Yılın En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

EGEM TV kanalı tarafından düzenlenen 'Yılın En Başarılıları Ödül Töreni' Uşak Belediyesi Oda Tiyatrosu salonunda gerçekleştirildi. Törene Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım,Uşak Valisi Ali Fuat Güven, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Uşak Belediye Başkanı Mesut Apaydın, ATO Başkanı Sinan Aygün, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Ak Parti Uşak İl Yöneticileri, Egem TV Yönetim Kurulu Başkanı Soner Demiröz ve çok sayıda sivil toplum kuruluş temsilcisi katıldı.

Törende konuşan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, hükümet yatırımlarını değerlendirirken, sivil toplum kuruluşlarından yapılan açıklamaların kendilerini rahatsız etmediğini söyledi. Yıldırım, halkla hükümetin hedefinin ortak olduğunu belirterek, ülkenin gelişmesi ve ilerlemesi için ne gerekiyorsa yapıldığını bildirdi. Yıldırım, organizasyonu gerçekleştiren Egem TV yöneticilerine teşekkür ederken, yılın en iyileri seçilen yöneticileri de tebrik ettiğini söyledi.

Konuşmaların ardından EGEM TV Yönetim Kurulu Başkanı Soner Demiröz, Yılın Başarılı Bakanlar ödüllerini Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Ulaştırma Bakam Binali Yıldırım'a, Yılın En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı ödülünü de Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e verdi.

Yine yılın En Başarılı Siyasi Parti Genel Başkanı ödülü DSP Genel Başkanı Zeki Sezer ve En Başarılı Sivil Toplum Örgütü Başkanı ödülü de ATO Başkanı Sinan Aygün'e takdim edildi.

İzmir'den sonra Uşak'ta da 'Yılın En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı' seçilen Başkan Tahir Akyürek törende yaptığı konuşmada, Konya'nın çalışmaları ve planlı yatırımlarıyla ülkenin en çok takip edilen ili olduğunu hatırlatarak, yapılan hizmetlerin düzenli yürütülmesinde, çalışanların gece-gündüz demeden hizmet üretme gayretlerinin yattığını bildirdi. Halk desteğini önemli ölçüde sağlamanın verdiği güvenle çalışmalarını yürüttüklerini belirten Başkan Akyürek, 'Halkımızın güven ve desteği, çalışanlarımızın özverili gayretleri ile Konya'mız ülkemizin en düzenli gelişen ili olmuştur. Hem yerelde, hem de ülke genelinde bu desteği sivil toplum kuruluşları tarafından organize edilen etkinliklerin neticesinde görüyoruz' dedi. Başkan Akyürek, 'yöneticilikteki en büyük ödül hizmet ettiğiniz insanların gözündeki ışık, yüzündeki tebessüm ve ağızlarındaki duadır. Ve samimiyetle kucaklamasıdır. Tabi bu tür ödüller çalışma azmimizi ve gayretimizi de artışmış oluyor. Egem TV yönetici ve çalışanlarına ve Uşak halkına teşekkürlerimi sunuyorum. Mevlana kenti Konya'nın ve Konyalıların selamını iletmek istiyorum. Dünya'da terör olayların konuşulduğu şu günlerde Mevlana'nın 'benim bir canım var, belki yüzbin bedenim var. Seni inciten beni de incitir' sözü de nasıl bir medeniyetin temsilcileri olduğumuzu göstermektedir.'diye konuştu.

Hadimi hazretlerinin 'Kişi odur ki arkasında bıraka bir eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser' sözünü hatırlatan Başkan Akyürek, 'İnşallah Cenab-ı hak bize de ülkemiz için, şehrimiz için kalıcı eserler bırakmayı nasip eder' şeklinde konuştu.


Ana Sayfa