Yeni Araçlar Hizmete Girdi

Konya Büyükşehir Belediyesi, yeni aldığı greyder (1 adet), silindir (1 adet), cenaze aracı (2 adet), çok amaçlı itfaiye aracı (3 adet), kaldırım üstü kar temizleme aracı (3 adet), çok aparatlı kar temizleme aracı (1 adet) ve ambulans (1 adet) törenle hizmete girdi.

Yeni araçların hizmet törenine Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, Meram Belediye Başkanı Mustafa Özkan, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Şen, SP İl Başkan vekili İbrahim Erkan, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşan sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile merkez ilçe belediye başkanları, Başkan Özkafa'ya yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Başkan Özkafa ise, planlı çalışma ve akılcı yatırımlar sonucunda Türkiye'nin borçsuz ilk belediyesini ortaya koyduklarını ifade etti. Yeni alınan araçların tamamını peşin parayla aldıklarının altını çizen Özkafa, 'Bugün burada hizmete sunduğumuz araçlarımız hizmet kalitemizi artıracaktır. Sadece belirli bir hizmetin kalitesini değil tüm hizmetlerimizin kalitesini yükseltme ve örnek konuma getirme gayretlerimiz devam etmektedir. Geçtiğimiz günlerde hizmete sunduğumuz yeni otobüslerimizin arıdan 20 yeni otobüs alımı daha yaptık. Onları da önümüzdeki günlerde teslim alarak hizmete sunacağız. Altyapı çalışmalarımızda ve kış şartlarıyla daha iyi mücadele için gerekli tüm ekipmanlarımızı yeniledik, teknolojin son imkanlarından faydalandık. Kış şartlarıyla daha etkili mücadele için çok aparatlı kar temizleme aracı, greyder ve kaldırım üstü kar temizleme araçları aldık. Tek araçla hem yangınlara müdahale etmek, hem de tabi afetlerde kullanılmak üzere çok amaçlı itfaiye araçları ile birlikte özürlü vatandaşlarımızın hizmetinde kullanılması için aldığımız ambulansımızda bugün hizmete sunuyoruz. Bize zaman zaman diğer belediye başkan arkadaşlarımız ve il yöneticileri soruyorlar; 'Bütün bu hizmetleri nasıl oluyor da borçlanmadan yapıyorsunuz'' diye. Bu sorunun cevabı açık. Biz yönetim olarak bir kuruşumuzun faize, rantiyeye gitmemesini ilke edindik. Borçlanmadık, çünkü akılcı, planlı ve şeffaf bir yönetim anlayışını benimsedik. Bugün ülkemizin neredeyse tüm geliri faize gidiyor. Faize bulaşan, faizle boğuşan bir yönetimin yatırım yapma imkanı kalmaz. Tüm yöneticilerimize tavsiyemiz faizsiz, borçsuz bir yönetimi benimsemeleridir. Konya'mızı daha ileriye hep birlikte götüreceğiz. Yeni aldığımız aracımızın şehrimize ve halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum' dedi.

Konuşmaların ardından yeni araçlar dualarla hizmete sunuldu.


Ana Sayfa