Yemenli ve Kırımlı Gruplar İlgiyle İzlendi

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlenen Uluslararası Kardeşlik Günleri programlarının üçüncü ve dördüncü gününde Yemenli El Münşidin Grubu ile Kırımlı Akmescid Grubu sahne aldı.

Kazım Karabekir Caddesi’nde düzenlenen programlar, Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı’nın konseri, Hacivat-Karagöz, meddah ve orta oyunu ile başladı.

YEMENLİ EL MÜNŞİDİN GRUBU

Programların üçüncü gününde sahne alan Yemenli El Münşidin Grubu, seslendirdikleri birbirinden güzel ezgilerle büyük beğeni topladı. Programa katılan Yemen Kültür Bakanlığı Müsteşarı Necibe Hattat, Ramazan ayında Konya’da bulunmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, tüm İslam aleminin Ramazan ayını ve bayramını kutladı.

KIRIMLI AKMESCİD GRUBU

Etkinliklerin dördüncü gününde ise Ukrayna’ya bağlı Kırım Özerk Cumhuriyeti’nden gelen Akmescid Grubu sahne aldı. Türkiye’de olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden grup üyeleri, seslendirdikleri birbirinden güzel ezgilerle duygulu anlar yaşattı.

Programlara katılan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen, Yemen ve Kırımlı ekiplere katılım belgeleri ile çeşitli hediyeler verdi.

ULUSLARARASI KARDEŞLİK GÜNLERİ

Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve 17 Eylül’e kadar devam edecek Uluslararası Kardeşlik Günleri programlarında; 12 Eylül’de Makedonya, 13 Eylül’de Bosna Hersek, 14 Eylül’de Türkiye, 15 Eylül’de Suriye ve 16 Eylül’de Irak’tan müzik grupları sahne alacak. 17 Eylül’de ise Büyükşehir Belediyesi Gösteri Sanatları Merkezi, program kapsamında çeşitli gösteriler yapacak.


Ana Sayfa