Yatırım Ajansları Konya'da İncelemelerde Bulundu

Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkan Yardımcısı Can Levent Seçkin başkanlığındaki heyet, geçtiğimiz yaz aylarında Konya''da yaptığı yatırım araştırmasının ardından yurtdışından yabancı yatırım ajanslarının temsilcileri ile birlikte yeniden Konya’ya geldi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkan Yardımcısı Can Levent Seçkin başkanlığındaki Almanya, Japonya, ABD ve Fransa’dan gelen yatırım ajanslarının temsilcileri ile Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda bir araya geldi.

DÜNYA ŞEHİRLERİ İLE REKABETİ ESAS ALIYORUZ

Konya’nın Mevlâna Yılı’nda önemli etkinliklere sahne olduğunu belirten Başkan Akyürek, şu anda Şeb-i Arus programlarına hazırlandıklarını, 1-17 Aralık tarihleri arasında 100 bin ziyaretçiyi ağırlayacaklarını ifade etti.

Konya’nın Türkiye ile birlikte gelişen ve güçlenen bir şehir olduğunu dile getiren Başkan Akyürek, “Konya, dünya milletler ailesi içinde, uluslar arası şehirlerle rekabeti esas alan bir şehirdir. Çalışmalarımızı bu bakış açısıyla sürdürüyoruz” dedi. Dünya Tarihi Kentler Birliği’nin 2008 yılı toplantısının Haziran ayında Konya’da yapılacağını hatırlatan Başkan Akyürek, toplantılar sırasında dünya genelinden bine yakın belediyeciyi misafir edeceklerini vurguladı.

Toplantıda, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Şenol Aydın, Konya’daki yatırım imkanları hakkında heyete bilgi verirken; Mercedes Benz Aksaray Fabrika Müdürü Hans Peter Heinstein de, Aksaray’daki Mercedes Benz fabrikası ve Türkiye’deki yatırım olanakları ile ilgili bir sunum yaptı.

GEÇTİĞİMİZ YAZ KONYA’YA GELMİŞLERDİ

Öte yandan, geçtiğimiz yaz aylarında Konya’ya gelen Can Levent Seçkin başkanlığındaki Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı temsilcileri, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Sanayi Odası Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Ticaret Odası Başkan Vekili Seyit Karaca, Ticaret Borsası Genel Sekreteri M. Sefa Ortaç ve sanayicilerle görüşerek, Konya''ya yakın zamanda yerli ve yabancı yatırımcılarla geleceklerini açıklamış, yatırımlar hakkında bilgi almıştı. Konya’daki yatırım olanaklarını araştıran yabancı yatırım ajanslarının temsilcileri, kendi ülkelerindeki yatırımcılara Konya’daki yatırım fırsatlarını anlatacak.


Ana Sayfa