Türkiye'nin En Güzel Köprülü Kavşağı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, trafiğe açıldıktan sonra yeşil alan ve yan yol çalışmaları devam eden Sille Caddesi Köprülü Kavşağı'nda incelemelerde bulundu.

BÜYÜK DÖNÜŞÜM TAMAMLANMAK ÜZERE

Rauf Denktaş Caddesi ve Sille Caddesi'nin İstanbul Yolu ile kesiştiği noktaya yapılan köprülü kavşağın Türkiye'nin en güzel köprülü kavşaklarından biri olduğunu belirten Başkan Akyürek, asfaltı yapılarak iki yönlü olarak trafiğe açılan köprülü kavşağın birkaç hafta içinde yeşil alan ve yan yollarının tamamlanacağını ifade etti. İstanbul Yolu'nun yeniden elden geçirilmesi çalışmalarında en önemli ayağın Sille Caddesi Köprülü Kavşağı olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, 'Bu kavşak aynı zamanda İstanbul Yolu'nun kesintisiz hale getirilmesi çalışmalarında önemli bir ayağı oluşturuyor. İnşallah önümüzdeki günlerde İstanbul Yolu'na yapacağımız yeni köprülü kavşaklarla trafik kesintisiz hale gelecek. Bölgeyi bundan 1 yıl öncesi ile karşılaştırırsanız yaşanan büyük dönüşüm dikkatlerden kaçmaz. Kavşağın hemen yanında 5 yıldızlı bir otel yapılıyor. Bir diğer yanında Türkiye'nin en önemli alışveriş merkezlerinden biri tamamlanmak üzere. Ayrıca Büyükşehir Belediyemizin sosyal tesisi, yüzme havuzu da burada. Vakıflar Bölge Müdürlüğümüzün de belediyemiz ile işbirliği içinde düzenleme çalışmaları var. Bütün bunlar, yaptığımız köprülü kavşakla da birleşince, hem Sille bölgesi değer kazanıyor, hem de yaşanan büyük dönüşüm ortaya çıkıyor' dedi.

KAVŞAĞIN ÜZERİNE 6 BİN METREKARELİK YEŞİL ALAN

İki yönlü olarak trafiğe açılan Sille Caddesi Köprülü Kavşağı'nın üstünde, Büyükşehir Belediyesi tarafından 6 bin metrekarelik yeşil alan oluşturuluyor. Şu anda toprak dolgusu yapılan çalışmalar tamamlandığında, kavşak üzerinde ağaçlar, çim alanları, oturma grupları olacak. Sille ve Rauf Denktaş istikameti ile İstanbul Yolu'na sinyalizasyonsuz akışın sağlanması için yapılan çalışmalarda, yan bağlantı yolların yapım çalışması süren Sille Caddesi Köprülü Kavşağı, birkaç hafta içinde tamamlanacak.


Ana Sayfa