TOKİ Sakinlerinden Başkan Akyürek'e Teşekkür

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya'nın 24 mahallesinde her gün düzenlenen 'Mahallede Konu Komşu Günleri'nin TOKİ Konutları'ndaki programına katıldı.

Çeşitli yarışmalar, konser, sihirbaz ve ateş yutan adam gösterisinin yer aldığı programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, TOKİ Konutları'nın Konya'nın en kaliteli konutlarından olduğunu belirterek, şehir dışından gelen herkesin çevre düzenlemeleri ile konutlara hayran kaldığını söyledi. Konutların altyapısının ev sahipleri oturmadan tamamlandığını ve her türlü ihtiyaçlarının sürekli karşılandığını hatırlatan Başkan Akyürek, 'Yeni açılan hastane, sağlık ocağı, ilköğretim okulu, iş merkezleri ve eczaneler ile birlikte burası şehrin en kıymetli bölgelerinden biri haline geldi. Belediyemiz tarafından her gün 71 otobüs seferi düzenleniyor. Burası bizim toplu konuttaki ilk göz ağrımız. TOKİ Konutları'nın neyi eksikse tamamlamak boynumuzun borcu' dedi.

640 KONUT DAHA YAPILACAK

TOKİ'den yeni konut bekleyenler olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, yoğun talep üzerine TOKİ ile işbirliği içinde dar gelirliler için Yazır bölgesine 640 konutun daha yapılacağını söyledi. Yeni konutların da uygun taksitlerle ihtiyaç sahibi insanlara kura ile verileceğini kaydeden Başkan Akyürek, konut başvuru şartlarının henüz belli olmadığını, şartlar belli olunca kamuoyuna açıklanacağını söyledi.

Başkan Akyürek'in konuşmasının ardından kürsüye gelen TOKİ Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Çavuş ise, konutların yapımında ve ihtiyaçlarının karşılanmasında kendilerine her türlü desteği veren Başkan Akyürek'e teşekkür ederek çiçek takdim etti.


Ana Sayfa