'Su Gibi Aziz Ol' Açık Hava Fotoğraf Sergisi Açıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü ve Konya Fotoğraf Amatörleri Derneği (KONFAD) işbirliği ile düzenlenen “Su Gibi Aziz Ol” isimli açık hava fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı.

Kazım Karabekir Caddesi Gedâvet Parkı''nda düzenlenen serginin açılışına AK Parti Konya Milletvekili Sami Güçlü, KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen, KONFAD Başkanı Turgay Bilge, KONFAD üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Açılış öncesi konuşan KONFAD Başkanı Turgay Bilge, hayatın en önemli varlığı olan suyun işlendiği serginin açılışına katkıda bulunan KOSKİ Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun ise, küresel ısınmanın etkisinin her geçen gün daha fazla hissedildiğini vurgulayarak, ülkemizdeki bazı göllerin kuruduğu haberlerinin her gün basında yer aldığını söyledi. Su tasarrufunun önemine dikkat çekerek, serginin de tasarrufa katkıda bulunacağına inandığını kaydeden Sorgun, “Konya''da 3 yıldır yürüttüğümüz çalışmaların meyvelerini aldık ve su tüketiminde büyük bir tasarruf sağladık. Özellikle ilköğretim okullarında yüzde 30-40''lara varan tasarruf yapmayı başardık. Bu başarı diğer illere de örnek olmalı" dedi.

Konuşmaların ardından davetliler kurdele keserek sergiyi ziyarete açtı. KONFAD üyesi 21 fotoğraf sanatçısının fotoğraflarının bulunduğu “Su Gibi Aziz Ol” isimli açık hava fotoğraf sergisi 3 gün gezilebilecek.


Ana Sayfa