Sivil Toplum Kuruluşları Başkan Akyürek'i Ziyaret Etti

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Harita Mühendisleri Odası, Şehir Plancıları Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası Konya Şubelerinin Yönetim Kurulu üyeleri ile Üretime Ekolojik Bakan İş Kadınları Derneği, Konya Turizm Platformu, Konya Görme Engellileri Koruma Derneği üyeleri ve Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi yönetimini makamında ayrı ayrı kabul etti.

Başkan Akyürek, Harita Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Prof. Dr. Ferruh Yıldız, Şehir Plancıları Odası Konya Şube Başkanı Mustafa Dolular, Jeoloji Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Tahir Nalbantçılar, Konya Turizm Platformu Başkanı Bekir Şahiner, Konya Görme Engellileri Koruma Derneği Başkanı Veli Özağan, Üretime Ekolojik Bakan İş Kadınları Derneği Başkanı Gülnur Mc Millan, Huğlu Belediye Başkanı Mehmet Doğdu, Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi Başkanı Ömer Kızılkaya ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşerek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Konya’da sivil toplum örgütleri ile yerel yönetimler arasındaki ilişkilerin her zaman ileri düzeyde olduğuna dikkat çeken Başkan Akyürek, özellikle kamu kurumları arasında son yıllarda gerçekleşen yakınlaşma ve işbirliğinden Konya’nın kazançlı çıktığını söyledi.

Odalar ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliğinin bundan önce olduğu gibi bundan sonra da süreceğini kaydeden Başkan Akyürek, “Konya’nın planlı yapılaşması ve şehrin gelişimine katkıda bulunan oda ve derneklerle yakından çalışmaya devam edeceğiz. Tüm bunlar Konya’nın gelişimine katkı sağlamaktadır” dedi.

Oda yönetimlerine ve yeni seçilen yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar dileyen Başkan Akyürek, ziyarete gelen yöneticilere Büyükşehir Belediyesi yayınlarından kitaplar hediye etti.


Ana Sayfa