Semazenler İtalya yolcusu

Topluluk, Quality Project adlı derneğin organizasyonuyla gerçekleşecek gösteriler için, 29 Kasım'da yola çıkıyor. Ekip, sema ve saz heyeti olmak üzere toplam 20 kişiden oluşuyor.

Kültür Bakanlığı'na bağlı olan topluluğun idarecisi Mehmet Öztorun, gösterilerin, 10-17 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan Mevlana Haftası öncesindeki, son gösteriler olacağını söyledi.

Quality Project adlı derneğin düzenlediği organizasyonla, 29 Kasım'da İtalya'ya hareket edeceklerini ifade eden Öztorun, 30 Kasım'da Milano Giusseppe Verdi Konservatuvar Salonu'nda, 2 Aralık'ta Roma'da Tendastrisce Salonu'nda ve 3 Aralık'ta Napoli'de Tenda Palapartenope Salonu'nda sema gösterisi düzenleyeceklerini ve Türk Tasavvuf Müziği konseri sunacaklarını kaydetti.

20 KİŞİLİK EKİP

Sema ve saz heyetinden oluşan 20 kişiyle çıkacakları İtalya turnesinin, bu yıl Mısır'dan sonra katıldıkları ikinci yurtdışı organizasyonu olduğunu belirten Öztorun, dünyaca tanınan bir düşünür ve şair olan Mevlana'nın semasının, yurtdışında çok büyük ilgi gördüğünü söyledi. İtalyanlar, gösterileri 16-21 euro ücret ödeyerek izleyebilecekler. Biletler, 'www.dervisci.com' adlı siteden satılacak.

Kaynak: 27 Kasım 2002 ntvmsnbc.com


Ana Sayfa