Şehit ve Gazi Aileleri İftarda Buluştu

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Gaziler Haftası nedeniyle verdiği iftar yemeğinde gazi ve şehit aileleri bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi’ndeki iftar yemeğine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, Fen İşleri Daire Başkanı Selim Büyükkarakurt, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Konya Şube Başkanı Yaşar Öner, Şehit Aileleri Derneği Konya Şube Başkanı Cafer Çelik ile şehit ve gazi yakınları katıldı.

İftar yemeğinin ardından konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, Gaziler Haftası’nın kutlu olmasını dileyerek, böyle günlerin kutlanmasının, ihtiyaçların dile getirilmesi ve sorunlara çözüm bulunması açısından önemli olduğunu söyledi. Okur, Şehit Aileleri Derneği’ne bu yıl bina tahsisi yapıldığını, Muharip Gaziler Derneği için de güzel bir bina inşa edileceğini sözlerine ekledi.

Muharip Gaziler Derneği için yapılacak bina hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Selim Büyükkarakurt, Mevlâna Kültür Merkezi yakınındaki Hacıveyiszade Camii yanına bir şehitlik yaparak, İstiklal Savaşı’nda şehit olanların isimlerinin verileceğini belirterek, gaziler için de bu alana iki katlı bir bina yapılacağını vurguladı. Yapılacak çalışma için projenin hazır olduğunu kaydeden Büyükkarakurt, Anıtlar Kurulu’ndan gerekli iznin çıkmasıyla inşaatın başlayacağını ifade etti.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Konya Şube Başkanı Yaşar Öner de, kendilerine her zaman destek olan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, şehit ve gazi ailelerinin bir araya gelmesinin önemli olduğunu söyledi.


Ana Sayfa