Şehir Gönüllülerine Beratları Verildi

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü'nün '42 şehir Gönüllüsü Liseli Gençlerle Buluşuyor' projesi çerçevesinde liseli öğrencilerle bir araya gelenlere Şehir Gönüllük Beratı verildi.

Büyükşehir Belediyesi Olağan Meclis Toplantısı öncesi Meclis Salonu'nda düzenlenen programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, öğrencilerin son yıllarda LGS ve ÖSS'de gösterdiği başarı ile Konya'yı her alanda olduğu gibi eğitim alanında ilk sıraya taşıdıklarını ifade ederek, eğitime ve geleceğin teminatı olan çocuklara yatırım yapmaya devam edeceklerini belirtti.

Karnelerini alan öğrencileri tebrik eden Başkan Akyürek, ÖSS'ye girecek öğrencilere de başarılar diledi. Başkan Akyürek, üniversite öğrencilerine yapılan eğitim yardımlarının 2006-2007 eğitim öğretim yılında da devam edeceğini vurguladı.

Kent kültürü ve Kentlilik Bilinci Projesi'ne büyük önem verdiklerini ve bu konuda çeşitli çalışmalar yaptıklarını anlatan Başkan Akyürek, düzenlenen eğitim seminerleri, Konu Komşu Konya Günleri, bisiklet festivali ve uçurtma şenliğinin yanı sıra, 42 şehir gönüllüsünün liseli öğrenciler ile buluşmasının da önemine dikkat çekti. Kentlilik kültürünü aşılamak için yapılan programları önemsediklerini belirten Başkan Akyürek, projeye destek veren herkese öğrenciler ve Konya adına teşekkür etti.

Konuşmanın ardından '42 şehir Gönüllüsü Liseli Gençlerle Buluşuyor' projesi çerçevesinde programlara katılan öğretim görevlileri, kamu yöneticileri, gazeteciler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine Başkan Akyürek tarafından Şehir Gönüllülük Beratı verildi.

Başkan Akyürek, daha sonra Tübitak Matematik Olimpiyatları'nda Türkiye üçüncüsü olan Meram Abdullah Aymaz İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Büşra Coşanay'ı tebrik ederek, yarım altın hediye etti.


Ana Sayfa