Saraybahçe Belediyesi'nin Ziyareti

İzmit Saraybahçe Belediye başkanı Halil Vehbi Yenice, meclis üyeleri ve muhtarlardan oluşan 45 kişilik bir heyet Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yayla'yı makamında ziyaret etti. Heyet Konya Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yerinde incelemek ve Konya'yı kendilerine model kent seçmek üzere Konya'ya geldiklerini ifade etti. Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice, personel yönetimi, altyapı hizmetleri ve kültürel hizmetlerle ilgili çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yayla, Konya'nın model kent olarak seçilmesinin sevindirici olduğunu, yapılacak yatırımlarla Türkiye'nin en düzenli şehrini oluşturacaklarını açıkladı.

Toplantıda bulunan ve heyete yatırımlar hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şenol Aydın, Konya'nın Türkiye'nin vitrini olduğunu, çalışmalarında hem kamuoyu beklentilerini, hem de uzmanların görüşlerini ön planda tuttuklarını söyledi. Aydın, Büyükşehir Belediyesi'nin bütçesinin büyük bir bölümünü yatırımlara ayırdığını, kamuoyu desteği ile yürüttükleri çalışmalardan önemli başarılar elde ettiklerini vurguladı.


Ana Sayfa