SAMM'a Büyük İlgi

27 Ekim’de başlayan ve 10 Kasım 2004 tarihine kadar sürecek uygulama hakkında bilgi veren, Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürü Mücahit Sami Küçüktığlı, Ne var Ne Yok’a vatandaşların ilgisinin yoğun olduğunu kaydederek, şehir kültürü ve şehirlilik bilinci projesi kapmasında kent bilgi bankasına veri kaynağı oluşturmak amacıyla, Konya’da ulaşım, imar, kültür, çevre, çarşı, Pazar, güzel, çirkin, iyi kötü her türlü iletileri Konyalıların kendilerine ulaştırabileceklerini belirtti.

Projedeki amaçlarını da anlatan Küküçtığlı,”belediye çalışanlarının tespit edemeyecekleri özel alanlar dahil şehirde ne var ne yok tüm teşebbüs çalışma ve olayları hemşehrilerimizin bu proje kanalıyla bize iletmelerini istiyoruz. Bu bilgiler kurumumuzda değerlendirilerek ilgili birimlere iletilecek varsa sorunların çözümü sağlanacak olumlu durumlarda ise şehrin istifadesine sunulacak yeni fizibilite çalışmaları araştırılıp uygulamaya konulacaktır” dedi.

Projenin halka belediye’nin şeffaflık adına kucaklaşmasının güzel bir göstergesi olacağını bildiren Küçüktığlı, “belediyemiz hemşerileri ile açık, katılımcılığı yükseltecek diyalog kurma çalışmalarında bulunmaktadır. SAMM bu tür çalışmaları önümüzdeki günlerde de devam ettirecektir” şeklinde konuştu.

Küçüktığlı, şu ana kadar 500’e yakın vatandaşın kendilerine ulaştığını kaydederek, vatandaşların kendilerine Alo 181, www.konya.bel.tr ve Büyükşehir Belediyesi Sarayı PK 42060 adresinden ulaşabileceklerini sözlerine ekledi.


Ana Sayfa