Rahmet Akşamları Etkinlikleri Başladı

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan ayı süresince düzenlenecek olan Rahmet Akşamları etkinlikleri Eşref Ziya Terzi konseri ile başladı.

Kazım Karabekir Caddesi'nde düzenlenen etkinlikler, çocuklara yönelik Hacivat-Karagöz, kukla, ateşbaz gösterileri ve Mehter Takımı konseri ile başladı. Daha sonra sahne alan sevilen sanatçı Eşref Ziya Terzi, birbirinden güzel eserlerini vatandaşlar ile birlikte seslendirdi.

Konseri izleyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Rahmet Akşamları programlarının Ramazan ayı süresince her gün farklı bir konser ve etkinlikle devam edeceğini belirterek, programlara katılan tüm sanatçılara teşekkür etti. Ramazan ayının rahmet, bereket ve kurtuluş ayı olduğunu hatırlatan Başkan Akyürek, 'Bu ay vesilesi ile yardımlaşma duyguları en üst seviyeye ulaştı. Çünkü Ramazan, yardımlaşma, aç kalanların halinden ve mazlumlardan haberdar olma, dostluk, kardeşlik ve sevgi ayı. Konya'da da Ramazan coşkusu, Ramazan bereketi yaşanıyor. Belediyelerimiz, vakıflar, hayırsever vatandaşlar tarafından binlerce vatandaşımızın evine yardımlar ulaşıyor. Bunları artırarak sürdürelim. Ramazan coşkusunu en güzel şekilde yaşayalım' dedi.

Başkan Akyürek, daha sonra Rahmet Akşamları'nın ilk konuğu olan Eşref Ziya Terzi'ye çiçek vererek, tebrik etti.


Ana Sayfa