Özürlüler Koordinasyon Merkezi

Konya Büyükşehir Belediyesi kendi bünyesinde Özürlüler Koordinasyon Amirliği kurdu. Şehirdeki tüm özürlülere hizmet verecek olan Özürlüler Koordinasyon Amirliği'ne şu ana kadar 820 özürlü vatandaş kaydedildiği bildirildi. Başkan Mustafa Özkafa, şehirdeki tüm özürlü ve yardıma muhtaç vatandaşlara sahip çıkacaklarını belirtirken 'Şehrimizdeki tüm özürlü vatandaşlarımızı bilgisayar ortamına kayıt yaparak onlara hizmet vereceğiz. Bu merkezimiz aynı zamanda şehirdeki tüm yapılarda özürlüler için kullanım kolaylığı sağlanmasını temin edecek şekilde kuruldu.'dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi kendi bünyesinde Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Özürlüler Koordinasyon Amirliği kurdu. Özürlüler Koordinasyon Amirliği düzenlenen törenle hizmete başladı.

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, kurulan amirliğin şehirdeki tüm özürlü vatandaşlara hizmet vereceğini belirterek şunları söyledi:

Ambulansımızla, merkezimizle bugün hizmete başlamış bulunuyoruz. Şehirdeki tüm özürlü kardeşlerimiz bilgisayar ortamına taşınmıştır. Bir hemşerimiz ambulans vereceğini bize beyan etmiştir. Özürlüler merkezimize hibe edilecek olan bu ambulansın şu anda imalat çalışmaları devam ediyor. Bu ambulans gelene kadar kiralama usulüyle bir ambulans ile hizmeti vereceğiz. Biz millet olarak yardımlaşma ve insana hizmette her daim örnek olmuş durumdayız. Geçtiğimiz yıl Ramazan ayında halkımıza Özürlüler Koordinasyon Merkezi'nin kurulacağı yönünde söz vermiştik. Bugün bu sözümüzü yerine getiriyoruz. Özürlülerle Koordinasyon merkezimize ulaşmak çok kolay. Belediye binamızın girişinde kendilerine bir yer tahsis ettik. Şu bakımdan bu işe önem vermekteyiz; bizim tarihimiz, inancımız, örfümüz ve kültürümüz yardımlaşmanın en güzel örneklerini sergilemiş, sergilememiz gerektiğini bizlere deklare etmiştir. Bu merkezimiz özürlü vatandaşlarımızın her türlü sorunu ile ilgilenecektir. Kişilerin bire bir yaşadıkları sorunlarla ilgilendiği gibi şehirdeki yapılaşmaya da müdahale ederek bu alanların özürlüler içinde kolay kullanım alanları olması için çaba sarf edecek. Selçuklu Kulesi'nin özürlü vatandaşlarımız için daha kolay kullanılabilir olması için çalışmalar başlatmıştır' dedi.

Başkan Mustafa Özkafa ve doktorlar, birlikte özürlü vatandaşların evlerine giderek sorunlarını dinledi. Özürlü vatandaşlar ve aileleri Başkan Mustafa Özkafa'ya yaptıkları yardım ve kurdukları merkezden dolayı teşekkür ettiler.


Ana Sayfa