ÖSS'de Dereceye Girenler Ödüllendiriliyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, bu yıl yenilenen Öğrenci Seçme Sınavı'nda (ÖSS) dereceye giren öğrencileri ödüllendirmeye devam ediyor. Sınavda dereceye giren 10 öğrenciyi geçtiğimiz hafta ödüllendiren Büyükşehir Belediyesi, bu hafta da 4 öğrenciyi ödüllendirdi.

Türkiye genelinde ilk 100'e giren öğrencileri birer altınla ödüllendiren Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Osman Gürbüz, başarılı öğrencileri desteklemeye bundan sonra da devam edeceklerini söyledi. Konya'nın eğitim alanında önemli başarılara imza attığını hatırlatan Gürbüz, 2006 ÖSS'de dereceye giren Konyalı öğrencilerin eğitim hayatları boyunca yanlarında olacaklarını vurguladı.

Büyükşehir Belediyesi olarak, Selçuk Üniversitesi'ni tercih eden öğrencilerle şehir dışında okuyan Konyalı öğrencilerimizle toplam 10 bin üniversite öğrencisine eğitim yardımında bulunmaya devam edeceklerini hatırlatan Osman Gürbüz, öğrencilerin başarısında emeği geçen öğretmenlerini ve ailelerini de tebrik etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Gürbüz, kabulün ardından Mustafa Sait Mehmetoğlu, Mediha Sarı, İsmail Bilgehan Tankoç ve İsmail Erdemir'i birer altın ve Onur Belgesi ile ödüllendirdi.


Ana Sayfa