Okul Öncesi Eğitim Şenlikleri

Okul öncesi eğitimin geliştirilmesi amacıyla 'Okul Öncesi Eğitim Şenlikleri' düzenleniyor. 21-30 Mayıs tarihleri arasında kutlanan hafta dolayısıyla Karatay Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Karşehir Zübeyde Hanım Anaokulu yöneticileri ve öğrencileri Başkan Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti. Ziyarete Zübeyde Hanım Anaokulu Müdiresi Hatice Yılmaz, Öğretmen Şerife Akhan ve öğrenciler katıldı.

Başkan Tahir Akyürek, çocuklara kitap ve oyuncak hediye ederken onlarla bir süre sohbet etti.Anne ve babaların dikkatinin okul öncesi eğitimin önemine çekilmesi gerektiğini söyleyen Başkan Akyürek, yeni yerel yönetim yasasının belediyelere bu hususta bazı yükümlülükler verdiğini, Konya Büyükşehir Belediyesi olarak okul öncesi eğitimin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması hususunda üzerilerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirme gayreti içinde olacaklarını bildirdi. Başkan Akyürek, Türkiye'de eğitim kurumlarının bir çok alanda hizmete ihtiyaç duyduğunu hatırlatırken 'Yerel yönetimler olarak göreve başladığımız ilk hafta itibariyle okullarımızın başta çevre düzenlemeleri olmak üzere ihtiyaç duydukları hizmetleri sunmaya başladık. İlçe belediyelerimizle birlikte yürüttüğümüz bu hizmetimizde önemli mesafeler aldık. Sadece şehir merkezinde değil, yeni yasayla birlikte merkeze bağlanan belde ve köylerimizde de okullarımızın fiziki ihtiyaçlarını gidermeye, gerekli hizmetleri sunmaya çalışıyoruz' dedi.

İnsan kişiliğinin ve zihinsel gelişimin %70'i 0-6 yaş arası tamamlanmakta ve 3-6 yaş bilimsel olarak eğitim dönemidir. Türkiye'deki okul öncesi eğitim oranı ise % 9'da kalıyor. Milli Eğitim Bakanlığı 'Okul Öncesi Eğitim Şenlikleri' ile Türkiye'de çok düşük olan okul öncesi eğitimi yaygınlaştırmayı ve geliştirmeyi amaçlıyor.


Ana Sayfa